W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dzień Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim [FOTO]

29 maja w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zaproszonymi samorządowcami różnych szczebli i wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi był Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy.

Prezydent zwracając się do samorządowców mówił

„Dziękuję za wszą służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu…

dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich”.

Prezydent podkreślił też, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

Wypowiedź Wójta Gminy Andrzeja Głaza

Odznaczenie, które otrzymałem od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla mnie, ale dla całej gminnej społeczności, a szczególnie dla tych, którzy ze mną pracują i działają na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Z tej okazji pragnę podziękować tym, którzy swoją pracą, dobrym słowem, radą, życzliwością wspierają mój program wytyczony ponad 6 lat temu razem dla wspólnego dobra. Mam tu na myśli zaprzyjaźnionych parlamentarzystów, samorządowców wszystkich szczebli, a szczególnie radnych gminnych, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy i wszystkich mieszkańców Gminy Tuszów Narodowy.

Dziękując zapraszam do dalszej współpracy, by Gmina Tuszów Narodowy stawała się coraz bardziej nowoczesna, atrakcyjna, a zarazem pielęgnująca pamięć o własnych korzeniach w duchu wartości religijno-patriotycznych.

Oprac. R. Paterak
część zdjęć pobrana z www.prezydent.pl (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa