W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Dzień seniora i chorego w Chorzelowie

W sobotę (09.02) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego oraz Święta Seniora. Wydarzenie to tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz rocznic Ośrodka oraz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie.  

Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych. Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury. Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali, seniorzy podziwiali występy Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz gościa specjalnego Formacji Tanecznej „GRACJA”, działającej przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami oraz  koszem słodkości od księdza prałata Andrzeja Ramsa, swoją prelekcję nt. „Niedowładów, spastyczności, przykurczy i ich pokonywaniu” zaprezentował fizjoterapeuta Rafał Wiśniewski.

Przez cały czas trwała również degustacja potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa.

– Widzę dziś same uśmiechnięte i sympatyczne twarze. Życzę Wam drodzy seniorzy, aby ten uśmiech towarzyszył Wam na co dzień. Niech trosk i problemów będzie jak najmniej. Cieszę się, że tak licznie przybyliście dziś do Ośrodka i wspólnie możemy obchodzić to wyjątkowe święto. Wasze życie jest dla nas wszystkich przykładem jak godnie i aktywnie funkcjonować  pomimo wieku i kłopotów zdrowotnych. Dziękuję Wam za wszystko co zrobiliście dla Waszych rodzin, bliskich i naszej lokalnej społeczności.

Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszej uroczystości: Księdzu Proboszczowi, Paniom z Koła Gospodyń oraz pracownikom i artystom z Ośrodka Kultury – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Do życzeń Wójta dołączyli się również Piotr Gamracy, wiceprzewodniczący Rady Gminy, Ryszard Szostak, Radny Gminy, ksiądz prałat Andrzej Rams, Mirosław Jaworski, kierownik GOPS oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Spotkanie i wspólne świętowanie, które udowodniło, że seniorzy to ludzie wciąż aktywni, zakończyło się po godzinie piętnastej.

Dla wielu gości, uroczystość była okazją do przeżycia wspaniałych chwil oraz wspomnień.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa