W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Dzień Strażaka przed budynkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 2 w Mielcu [FOTO]

Starosta mielecki Kazimierz Gacek podziękował strażakom za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Z okazji święta przekazał mundurowym także najlepsze życzenia: zdrowia i satysfakcji z pełnionej służby.

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka odbyły się w czwartek, 16 maja, przed budynkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 2 w Mielcu.

Spotkanie z mundurowymi tradycyjnie stało się okazją do podziękowania za ich codzienną służbę i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Wyrazy uznania na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu bryg. Łukasza Kapinosa oraz wszystkich funkcjonariuszy przekazali licznie zebrani goście. Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego reprezentowali: Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek oraz Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

– To właśnie wy służycie społeczeństwu w najtrudniejszych momentach, wtedy, kiedy trzeba ryzykować własnym zdrowiem i własnym życiem. Ta wymagająca praca zasługuje na duże uznanie – podkreślił, zwracając się do świętujących strażaków Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek. – Życzę, by każda podejmowana przez Was akcja kończyła się sukcesem, byście odczuwali satysfakcję z pełnionej pracy oraz zawsze cali i zdrowi wracali do swoich rodzin – dodał.

Corocznym zwyczajem podczas Święta Strażaka przyznano szereg odznaczeń i wyróżnień. Wręczono m.in. złote, srebrne i brązowe Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, złote, srebrne i brązowe Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Odznaki Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Spotkanie stało się również okazją do wręczenia awansów na stopień aspiranta sztabowego, aspiranta i starszego sekcyjnego łącznie dziewięciorgu strażakom.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa