W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Dzień Strażaka w PSP Mielec [FOTO, VIDEO]

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”. W programie akademii poza apelem miało miejsce także symboliczne zakończenie inwestycji budowlanej zrealizowanej w 2020 roku.

Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu mieleckiego odebrali awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia i wyróżnienia z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu podziękowania za ofiarną służbę i gratulacje złożyli m.in. parlamentarzyści i samorządowcy mieleccy.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w symbolicznym zakończeniu inwestycji budowlanej zrealizowanej w komendzie w roku 2020. Ta polegała na wykonaniu ciągu komunikacyjnego pomiędzy częścią garażową a piwnicą, gdzie powstała nowa szatnia do przechowywania wyposażenia ochronnego dla ratowników. Całkowity koszt inwestycji to około 140 tysięcy złotych, kwota dofinansowania z Gminy Miejskiej Mielec to 40 tysięcy złotych. Wykonanie przejścia było konieczne ze względu na wejście w życie w 2018 roku przepisów ustalających nowe rodzaje umundurowania do prowadzenia działań ratowniczych. Inwestycja wsparta została środkami z powiatowego budżetu. 

W jednostce ratowniczo-gaśniczej przy ul. Sienkiewicza 54 w Mielcu pełni służbę w systemie zmianowym 45 funkcjonariuszy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa