W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Dzień w Tatrach Zachodnich, czyli z Grzesia na Rakoń [FOTO]

Góry jesienią są najpiękniejsze, więc w wolnym czasie proponuję wybrać się w Tatry Zachodnie. Dla niezbyt doświadczonych wędrowców, będzie to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z górskimi wędrówkami.

Podejścia nie są szczególnie męczące, za to widoki wynagradzają wszystko. Na początek warto wybrać się do Doliny Chochołowskiej i zdobyć Grzesia oraz Rakoń.

Sama dolina w początkowym i środkowym odcinku nie jest szczególnie atrakcyjna, więc warto tutaj skorzystać z ciuchci Rakoń. Kursuje ona od rana do późnego popołudnia i kosztuje 5 zł od osoby. Przejażdżka trwa ok 15 min, ale pozwala zaoszczędzić nam około 1h wędrówki.

Z końcowego przystanku na Polanie Huciska czeka nas spacer do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Tuż obok budynku znajduje się, początek żółtego szlaku który zaprowadzi nas na Grzesia. Podejście nie jest jakoś szczególnie uciążliwe, więc po godzinie wychodzimy ponad górną granicę lasu i w końcu możemy nacieszyć się widokami.

 

img_0026

 

Stąd już około 30 minut do pierwszego celu. Grześ jest dwuwierzchołkowym, łagodnym i trawiastym szczytem zarastającym kosodrzewiną. Widoki z niego są imponujące. Przed nami panorama na Mnichy Chochołowskie, Kominiarski Wierch, Świnicę, Krywań oraz Dolinę Chochołowską, Dolinę Starobociańską i Dolinę Trzydniowiańską, a także na słowackie Taty Zachodnie.

Stąd wchodzimy na niebieski szlak i Długim Upłazem idziemy w stronę Rakonia. Jest to odcinek z ładnym widokiem na Dolinę Chochołowską i Dolinę Łataną po słowackiej stronie. Grań Długiego Upłazu jest lekko zaokrąglona i pofałdowana, więc poruszanie się na tym odcinku nie będzie męczące.

Ze szczytu Rakonia schodzimy niebieskim szlakiem do przełęczy Zawracie, której wschodnie stoki opadają do Doliny Chochołowskiej Wyżniej. To właśnie tutaj rozpoczyna się zielony szlak , którym wracamy z powrotem do Doliny Chochołowskiej i dalej na parking. 

Więcej na: https://fotorowerzystka.blogspot.com/

 

Sandi Tu

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa