W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Dzikie wysypiska śmieci w lesie

Trzy dzikie wysypiska śmieci ujawnili w piątek policjanci. Dwa z nich znajdujące się w Nowej Wsi zostały zgłoszone poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. O trzecim znajdującym się na terenie Przyłęka powiadomił mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców tych wykroczeń.

Policjanci przypominają, że wyrzucanie śmieci do lasu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną do 5 tys złotych lub karą aresztu. Wyrzucenie śmieci do lasu może również zostać zakwalifikowane jako przestępstwo w myśl art. 183 Kodeksu Karnego, który stanowi że: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5″. Właściwe postępowanie z odpadami zgodne z obowiązującymi przepisami ma na celu nie tylko dbałość o środowisko, ale również troskę o zdrowe warunki życia dla wszystkich mieszkańców. Niestety jak pokazują ostatnie zgłoszenia – wiele osób lekceważy obowiązujące regulacje.

W miniony piątek policjanci weryfikowali dwa zgłoszenia, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obydwa dotyczyły dzikich wysypisk śmieci na terenie Nowej Wsi. Dzielnicowi odnaleźli wskazane miejsce i potwierdzili, że w odległości od około 1,5 km do 2 km od drogi na terenie leśnym znajdują się dwa dzikie wysypiska. Również w piątek policjanci udali się do Przyłęka, gdzie mieszkaniec tej miejscowości powiadomił o nielegalnych wysypisku śmieci na terenie lasu. Także i w tym przypadku zgłoszenie się potwierdziło.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację. W sprawie zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie sprawców tych wykroczeń i skierowanie wniosków o ich ukaranie do sądu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Sprawca przemocy w rodzinie trafił do aresztu

Wiadomości Mielec

Dzisiaj w Mielcu policja zanotowała zwiększoną aktywność oszustów

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa