W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Dziś Dzień Pracownika ZUS

Od października weszła ustawa obniżająca wiek emerytalny, ZUS zazwyczaj jest krytykowany ale tak naprawdę nikt nie widzi pracy z jaką mają na co dzień do czynienia.

Obniżony wiek emerytalny to nowe wyzwanie i jak mówią pracownicy ostatnim tchem pracują żeby rozpatrzyć wszystkim wnioski. Zarzuca się, że pracują z pieniędzy innych niestety jest tak że czasami odbywa się to kosztem rodzin.
ZUS – jest jednym z największych polskich urzędów zatrudniającym 46 tys. pracowników.

Rok temu z okazji dnia Dnia Pracownika ZUS, prawie wszystkim (czyli około 45 tys.) przydzielono nagrody w wysokości tysiąca złotych.

– Pracownicy ZUS są jednymi z najsłabiej opłacanych urzędników. Średnie zarobki to około 3200 brutto, czyli tysiąc złotych mniej niż wynosi przeciętna płaca w Polsce – mówi rzecznik prasowy.

We wrześniu w centrali ZUS-u związkowcy spotkali się z pracodawcą w ramach sporu zbiorowego, który trwa od czerwca bieżącego roku. Zarząd nie przystał na warunki stawiane przez pracowników, na co ci zamierzają podjąć stosowne działania, w tym strajk ostrzegawczy.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa