W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Relacje z wydarzeń

Dziś oficjalnie otwarto jarmark w Przecławiu [FOTO]

W dniu dzisiejszym od godziny 7:00 rozpoczął swoje funkcjonowanie Jarmark w Przecławiu. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło po hejnale nadanym tuż po godz. 12:00 z wieży przecławskiego Kościoła.

Sprzedający w swojej ofercie posiadali odzież, warzywa i owoce, rośliny ozdobne, rękodzieła ludowe oraz żywe zwierzęta. I tak już co tydzień środy będą dniem targowym w Gminie Przecław. Jednocześnie Rada Gminy Przecław podjęła uchwałę o zwolnieniu z opłaty targowej sprzedaży dokonywanej na placu targowym w Przecławiu przy ulicy Zielonej.

Burmistrz Ryszard Wolanin dokonał otwarcia miejsca targowego oraz zaprezentował krótki rys historyczny związany z jarmarkiem w Przecławiu. Uroczystość uświetniała Młodzieżowa Orkiestra działająca przy SDK w Tuszymie oraz występ Grupy Śpiewaczej z terenu Gminy.

Kontynuacją tego wydarzenia jest Festyn Osiedlowy, w ramach którego od godz. 13.00 odbywają się m.in. gry, zabawy, konkursy, piana party, koncert życzeń, bezpłatna infrastruktura dmuchana dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, na który zaprasza Rada Osiedla Wenecja.