W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Relacje z wydarzeń

Dziś oficjalnie otwarto jarmark w Przecławiu [FOTO]

W dniu dzisiejszym od godziny 7:00 rozpoczął swoje funkcjonowanie Jarmark w Przecławiu. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło po hejnale nadanym tuż po godz. 12:00 z wieży przecławskiego Kościoła.

Sprzedający w swojej ofercie posiadali odzież, warzywa i owoce, rośliny ozdobne, rękodzieła ludowe oraz żywe zwierzęta. I tak już co tydzień środy będą dniem targowym w Gminie Przecław. Jednocześnie Rada Gminy Przecław podjęła uchwałę o zwolnieniu z opłaty targowej sprzedaży dokonywanej na placu targowym w Przecławiu przy ulicy Zielonej.

Burmistrz Ryszard Wolanin dokonał otwarcia miejsca targowego oraz zaprezentował krótki rys historyczny związany z jarmarkiem w Przecławiu. Uroczystość uświetniała Młodzieżowa Orkiestra działająca przy SDK w Tuszymie oraz występ Grupy Śpiewaczej z terenu Gminy.

Kontynuacją tego wydarzenia jest Festyn Osiedlowy, w ramach którego od godz. 13.00 odbywają się m.in. gry, zabawy, konkursy, piana party, koncert życzeń, bezpłatna infrastruktura dmuchana dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, na który zaprasza Rada Osiedla Wenecja.

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa