Informacje Sport

Dziś piłkarze Stali Mielec wracają do domu z Turcji

Zwycięstwem z CSKA 1948 Sofia piłkarze zakończyli 12-dniowe zgrupowanie w Turcji. Pierwszego gola w barwach PGE FKS Stali Mielec zdobył Albin Granlund.

PGE FKS Stal Mielec – CSKA 1948 Sofia 2:1 (1:0)

Bramki: Pawłowski 31, Granlund 52.

Stal: Gliwa, Granlund, Chorbadzhiyski, Flis, Getinger Matras, Pawłowski (70 Sadłocha), Forsell, Tomasiewicz, Prokić (60 Kolev), Jankowski (85 Bajorek).

CSKA 1948 Sofia to kolejny przedstawiciel bułgarskiej ekstraklasy, z którym mierzyli się podczas zgrupowania. W poprzednią środę bezbramkowo zremisowali 0:0 z CSKA Sofia, a wczoraj 1:1 z PFC Montana.

Prowadzenie objęli po szybkiej akcji. Piłka trafiła na skrzydło do Andrei Prokicia, który pociągnął z nią kilka metrów, by wrzucić ją w pole karne, a tam na wślizgu do bramki wpakował ją Damian Pawłowski.

W 52.minucie swojego pierwszego gola w barwach PGE FKS Stali Mielec zdobył Albin Granlund. Reprezentant Finlandii skorzystał z dobrego dośrodkowania Krystiana Getingera z rzutu wolnego i strzałem głową w bliższy róg pokonał bramkarza rywali.

Do końca spotkania trener Leszek Ojrzyński zdecydował się na kilka zmian. Tuż przed stratą bramki na boisku pojawił się Aleksandar Kolev, który zmienił Andreję Prokicia. Następnie na boisku pojawił się Kacper Sadłocha, a w końcówce swoje minuty otrzymał 16-letni Bartosz Bajorek.

Sparing z CSKA 1948 Sofia był ostatnim akcentem 12-dniowego obozu przygotowawczego w Turcji.

PGE FKS Stal Mielec – PFC Montana 1:1 (1:0)

Bramka: Mateusz Mak 10-karny.

Stal: Primel (75 Dudek)– Seweryn, Błyszko (72 Sadłocha), de Amo, Lisowski (46 Maj), Żyro, Urbańczyk, M. Wyparło, Mak (82 Kramarz), Dadok, Zjawiński.