W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny [FOTO]

Niespełna 4800 uczniów rozpoczęło dziś rok szkolny 2021/2022 w szkołach miejskich.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego szczególnie utkwi w pamięci pierwszoklasistom, którzy właśnie dziś rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Warto podkreślić, że w obecnym roku szkolnym uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych jest 543. Natomiast naukę w klasach pierwszych w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu rozpoczęło 87 licealistów.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego” w Mielcu. Podczas ceremonii włodarz miasta powierzył stanowisko dyrektora szkoły Pani Dorocie Buczek – Kolanko. Prezydent wraz z naczelnikiem uczestniczyli w akcie pasowania na ucznia dzieci z klasy I b.

Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś uczestniczyła natomiast w rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu, składając życzenia powodzenia zebranym pierwszakom i ich rodzicom, a także nauczycielom. Bezpiecznego czasu i dobrych stopni w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” w Mielcu wszystkim uczniom życzył obecny na rozpoczęciu roku szkolnego Zastępca Prezydenta Paweł Pazdan.

Z kolei 27 sierpnia 2021 r. Prezydent Miasta Mielca podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej SP-13 podziękował dotychczasowej Pani Dyrektor Teresie Lechocińskiej-Ciupa za wieloletnie kierowanie placówką.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa