W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Dziś SPR Stal Mielec podejmuje Torus Wybrzeże Gdańsk

Na tym etapie sezonu nie ma już meczów mniej i bardziej ważnych. Wystarczy jednak rzut oka na tabelę i terminarz ostatnich kolejek, by zdać sobie sprawę, o co idzie gra w sobotnim meczu SPR Stali Mielec z Torus Wybrzeżem Gdańskim.

Sytuacja obu klubów jest zgoła odmienna. Gdańszczanie zajmują bezpieczne – 10.miejsce – i są już pewni pozostania w PGNiG Superlidze. Tego nie można za to powiedzieć o SPR Stali, która do swojego sobotniego rywala w tabeli traci dziewięć punktów.

Mielczanie dzisiaj muszą nerwowo oglądać się za plecy, bo tam czai się Piotrkowianin, który ma tylko dwa punkty mniej od naszego zespołu. Ma też nieco lepszy terminarz, bo choć do końca pozostały jeszcze cztery kolejki, to w dwóch z nich zmierzymy się z hegemonami naszej ligi – Łomżą Vive Kielce i Orlen Wisłą Płock. Poza tym zagramy z Wybrzeżem Gdańsk (w najbliższą sobotę) oraz z Sandra SPA Pogonią Szczecin w ostatniej kolejce.

Nasz najbliższy rywal przyjedzie do Mielca opromieniony derbowym zwycięstwem z MMTS-em Kwidzyn. Zwycięstwem, dodajmy, wydartym po dramatycznej końcówce i bardzo wyrównanym meczu. My z kolei twardo postawiliśmy się Azotom Puławy, ale ostatecznie musieliśmy przełknąć gorycz nieznacznej porażki.

Mecz z Gdańskiem będzie szczególny dla naszego trenera. Dawid Nilsson to były wieloletni zawodnik Wybrzeża, Mistrz Polski z tym klubem i jedna z najważniejszych postaci gdańskiej piłki ręcznej przełomu wieków. To z tego klubu wyjechał robić karierę najpierw w Skandynawii, a następnie w Hiszpanii i Francji. Gdy wrócił do Polski to właśnie do Gdańska, gdzie kończył swoją zawodniczą karierę.

Sentymentem Gdańsk darzy również Ramon Oliveira, który właśnie stamtąd trafił do Mielca.

W Gdańsku spędziłem dużo czasu i czułem się tam bardzo dobrze – przyznaje rozgrywający rodem z Brazylii.

Wybrzeże to był mój pierwszy klub w Polsce, także sentyment zawsze będzie. Jednak jestem profesjonalistą i podczas meczu żadnego miejsca na sentymenty nie będzie. My ten mecz musimy wygrać – dodaje.

Informacja prasowa SPR Stal Mielec – Anna Jajkiewicz

Początek meczu SPR Stal Mielec – Torus Wybrzeże Gdańsk w sobotę (15 maja) o godzinie 18. Transmisja w Emocje.TV.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa