W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Dziś w Mielcu było znowu kilka zgłoszeń usiłowania oszustwa

Policjanci pod raz kolejny apelują do mieszkańców Mielca i powiatu o nieprzekazywanie pieniędzy obcym osobom. We wtorek starsze małżeństwo wypłaciło z banku swoje oszczędności i przekazało oszustowi. Policjanci apelują, aby w każdym przypadku, kiedy ktoś prosi nas o wykonanie jakiejkolwiek czynności związanej z naszymi oszczędnościami nie działać pochopnie i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa, do jakiego doszło we wtorek. Jak przekazała funkcjonariuszom pokrzywdzona kobieta, zadzwonił do niej mężczyzna, który podał się za policjanta prowadzącego postępowanie, w sprawie próby włamania się na jej konto bankowe. Mieszkanka Mielca została poproszona o wypłacenie pieniędzy z banku, a następnie przekazanie ich rzekomemu policjantowi, który miał je odebrać. To był sposób, aby zapobiec utracie pieniędzy. Niczego nieświadoma kobieta przez kilka godzin współpracowała z oszustem telefonicznie. Finalnie poszła do banku i wypłaciła kilkanaście tysięcy złotych, po czym pozostawiła je w reklamówce, we wskazanym miejscu. Po chwili oszust odebrał gotówkę.

PAMIETAJMY!

  • Jeśli ktoś kontaktuje się telefonicznie i podaje się za policjanta lub prokuratora i opowiada o jakikolwiek prowadzonych działaniach – natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust.
  • Jeżeli taka osoba żąda przekazania pieniędzy, czy to w formie wybrania gotówki z banku, czy dokonania przelewu natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust.
  • Po rozłączeniu się poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.
  • Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb NIGDY nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon.
  • Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb NIGDY nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich zabezpieczenia przed oszustami.

FUNKCJONARIUSZE PRZYPOMINAJĄ:

  • POD ŻADNYM POZOREM nie przekazuj pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają.
  • POD ŻADNYM POZOREM nie wolno również dokonywać przelewów na wskazane podczas takiej rozmowy numery kont.
  • W razie podobnych telefonów należy się rozłączyć i zadzwonić pod nr 112.

Dziś jak informuje policja było kilka zgłoszeń usiłowania oszustwa.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa