W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Dziś wystąpi Fabia Rebordao

Ze względu na chorobę Carminho nie była w stanie przylecieć do Polski. Na szczęście udało nam się znaleźć inną wokalistkę – Fabię Rebordao, która wystąpi z koncertem muzyki fado w Mielcu.

Kim jest Fabia Rebordao? W muzyce fado zakochała się, słuchając legendarnej Amalii Rodrigues, uważanej powszechnie za najwybitniejszą śpiewaczkę fado. Jednak pochodząca z Lizbony Fabia nie mogła nie słuchać także innych gatunków muzycznych. Kochała brazylijską bossę, bluesa, muzykę klasyczną, kabowerdyjską mornę i jej fado jest wypełnione tymi inspiracjami, a przez to muzyka, którą tworzy, jest barwna i bogata.

Jej pierwszy album, wydany w 2011 r. „A Oitava Cor”, zapowiadał przełom na scenie młodego fado. Ogromny, głęboki głos i otwartość na inne style zbliża ją do Marizy (ta ostatnia zresztą gościła Fabię na scenie podczas kilku swoich koncertów w Europie).

Fabię wspiera także znakomity pieśniarz, autor i kompozytor Jorge Fernando, z którym współtworzyła część piosenek na swoją drugą płytę „Eu”. To właśnie ten album uczynił z Fabii Rebordao jedno z najgorętszych nazwisk muzyki portugalskiej w 2016 r.

Fabia była już w Polsce w kwietniu 2018 r. Jej koncert tak opisał Marcin Kydryński, znany krytyk muzyczny, miłośnik Portugalii, a zwłaszcza muzyki fado: „To była burza. Szaleństwo. Zachwyt na progu histerii. Pierwsze w Polsce koncerty Fabii Reboardao na gdańskim Siesta Festivalu (kwiecień 2018) przejdą do legendy jako noce wrzących emocji. Zapewne wystarczyłyby do tego tradycyjne pieśni fado i autorskie utwory charyzmatycznej artystki. Ale stało się coś więcej…”

Co się stało, nie powiemy, trzeba zaczekać do wieczora, kiedy zobaczymy Fabię na scenie w parku Oborskich.

Dodam jeszcze, że jesienią Fabia Rebordao odbędzie trasę koncertową po Polsce.

Druga wiadomość dotyczy miejsca koncertu właśnie:

 

Dzisiejszy koncert muzyki fado odbędzie się w parku Oborskich. Sprawdziliśmy prognozy i trzymamy kciuki, aby specjaliści od pogody z lotniska w Krakowie mieli rację. Zwykle mają. Orzekli, że dziś wieczorem żadnych burz nad Mielcem nie będzie i tej wersji będziemy się trzymać do końca.

Music of Portugal

24 sierpnia 2018 godz. 19.30

Park Oborskich ul. Legionów 73

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Utrzymanie w Tauron Lidze dokonane. ITA Tools Stal Mielec – Pałac Bydgoszcz 3 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa