W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Dziś zostanie przeprowadzona dezynsekcja przeciw kleszczom

Ze względu na niepokojącą aktywność kleszczy, w piątek (6 sierpnia) przeprowadzona zostanie dezynsekcja przeciw tym owadom. Przeprowadzenie akcji uzależnione będzie od warunków atmosferycznych. W razie deszczu, dezynsekcja przeniesiona zostanie na inny termin.

Przypominany, że wśród miejsc przeznaczonych do oprysków przeciw kleszczom znalazły się głównie parki miejskie oraz tereny zielone. Wytypowanymi miejscami są między innymi błonia oraz Rynek w Rzochowie, bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego, Górka Cyranowska, park za Hotelem Polskim, park przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także tereny wokół Pałacyku Oborskich.

Prosimy o unikanie tych miejsc w godzinach wieczornych i nocnych.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów w parkach oraz lasach. Warto wybrać odpowiednie ubranie utrudniające pasożytom dostęp do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie specjalnych preparatów odstraszających kleszcze. Po powrocie należy obejrzeć dokładnie całe ciało. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa