W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Dzisiaj kolejne telefoniczne usiłowania oszustwa. Policjanci ostrzegają.

Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”, wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób. Dziś od rana do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wpłynęło kilka zgłoszeń telefonicznych o usiłowaniu dokonania oszustwa właśnie tą metodą. Apelujemy do mieszkańców Mielca o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu mieleckiego, w tym osób starszych i ich rodzin, o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za wnuczka, funkcjonariusza Policji czy prokuratora. Rozmowa prowadzona przez oszustów ma na celu wyłudzenie od pokrzywdzonych ich oszczędności. Pamiętajmy jeśli dzwoni do nas osoba i prosi nas o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań.

Mieleccy policjanci od rana odebrali już kilka zgłoszeń od mieszkańców Mielca w tej sprawie. Dotychczas nikt nie został oszukany. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu rozsądku podczas rozmowy z oszustem, która zawsze sprowadza się do takiego samego scenariusza.

Sprawcy działający metodą na „wnuczka” lub „policjanta”, aby uwiarygodnić przekazywane informacje przyszłym ofiarom, często podszywają się pod osoby godne zaufania. Oszust dzwoni do swojej ofiary na telefon stacjonarny, przedstawiając się jako funkcjonariusz Policji, informuje, że członek rodziny miał wypadek. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej rodzina musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podczas rozmowy przestępca przekazuje dokładne instrukcje dalszego postępowania finalnie doprowadzając do oszustwa, w którym ofiary tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia.

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Jeśli dzwoniąca osoba przedstawia się za policjanta, prokuratora, to pamiętajmy: organy ścigania NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie proszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Nie dajmy się oszukać. Sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o pomoc finansową.

W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer dyżurnego jednostki policji 47 82 273 10 lub 112 i poinformować policjanta o swoich obawach.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa