W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Edyta Górniak – koncert finałowy XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

zaprasza na

koncert finałowy XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu

EDYTA GÓRNIAK

2 września 2016 godz 20.30

plac Armii Krajowej w Mielcu

wstęp wolny

 

Edyta Górniak – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej rozpoczęła swoją błyskotliwą karierę od udziału w musicalu ,,Metro”.  Edyta w ciągu 4 lat zagrała 700 spektakli ,,Metra”, z czego kilkadziesiąt na Broadwayu.

W 1994 wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji  w Dublinie, gdzie zajęła II miejsce za wykonanie piosenki „To nie ja”. Pierwszy album Edyty Górniak  „Dotyk” z przebojami ,,Jestem kobietą” i ,,Dotyk”  ukazał się w 1995 roku.

Edyta otrzymała za ten album nagrodę polskiego przemysłu płytowego Fryderyk’95. Pierwszy międzynarodowy anglojęzyczny album Edyty Górniak ukazał się w 1997 roku. Osiągnął sukces zagraniczny, m.in. w Skandynawii, Portugalii, Norwegii, a także w krajach azjatyckich.

W 1998 ukazały się dwa kolejne single Edyty: „Lustro”, a także wielki polski przebój „Dumka na dwa serca” (z Mietkiem Szcześniakiem). W 2002 ukazał się kolejny album Edyty – „Perła”. W 2005  Edyta wydała dwa single. W 2007 ukazała się długo oczekiwana przez fanów płyta.

Album zatytułowany został „E·K·G”. Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy Edyta Górniak dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu, bo wszystkie projekty artystki cechuje ogromna staranność.

 

edyta_gorniak_sm

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa