W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Egzotycznie w Gminie Mielec

Na najbliższy weekend zaplanowano XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Wydarzenie, któremu patronuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

Przez trzy dni w Sali Wystawienniczej oglądać będzie można około 200 ptaków zaprezentowanych przez prawie 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi Kanarki Kolorowe, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Rozelle, Papugi Królewskie, Papugi Barabanda, Papugi Nimfy, Papugi Nierozłączki, i Papugi Żeberka, których hodowla wymaga odpowiedniej infrastruktury oraz specjalistycznej wiedzy. – Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy ptaków egzotycznych, która po raz kolejny odbędzie się w naszej Gminie.

To okazja do zobaczenia niezwykłych okazów oraz spotkania się z wyjątkowymi ludźmi którzy poświęcili swoje życie hodowli ptaków. Przekonany jestem, że podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, Ośrodek Kultury ponownie odwiedzą rodzice z dziećmi, dla których będzie to ciekawa lekcja egzotycznej przyrody – zachęca do zobaczenia wystawy Józef Piątek.

 

Program mistrzostw:

czwartek 4 października  

– 20:00 – 22:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 5 października

– 9:00 – 14:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej

sobota 6 października

– 9:00 – 18:00 wystawa ptaków – wstęp bezpłatny

niedziela 7 października

– 9:00 – 18:00 wystawa ptaków – wstęp bezpłatny

– 14:00 – 14:30 wręczenie pucharów i dyplomów

– 18:00 – zakończenie wystawy.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Językowe laureatki Konkursu Języka Niemieckiego

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Profilaktyka raka jelita grubego w szpitalu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa