Slider
Image default
  • Home
  • Informacje
  • Ekologicznie i nowocześnie. Rydzów z nową oczyszczalnią
Informacje

Ekologicznie i nowocześnie. Rydzów z nową oczyszczalnią

Szkoła w Rydzowie od lat  zagospodarowała ścieki wykorzystując do tego szambo.  – Postawiliśmy na nowe rozwiązanie i wybudowaliśmy ekologiczną przydomową oczyszczalnie. Chcemy by nasze placówki spełniały najwyższe standardy, również pod kątem technicznym. Inwestycję w remont szamba uznaliśmy za nieracjonalną – informuje wójt Józef Piątek.

 

 

Położenie Rydzowa jest jego zaletą ze względu na walory turystyczne, ale również ma swoje mankamenty. Jednym z nich jest brak możliwości wpięcia do gminnego systemu kanalizacji. Władze gminy w związku z przypadkiem szkoły w Rydzowie  i niszczejącego szamba postanowili wybudować nową, biologiczną oczyszczalnie. Została ona zlokalizowana i ogrodzona na terenie szkoły.

Biologiczna oczyszczalnia ma możliwość oczyszczenia ścieków w ilości 2,1 m3 na dobę wykorzystując do tego dwustrefowy-sekwencyjny reaktor biologiczny SBR.  Dzięki tej inwestycji placówka oświatowa w Rydzowie będzie potrafiła w prawie stu procentowym stopniu zredukować zanieczyszczenia w ściekach.

Zadanie ,,Budowa oczyszczalni przy Szkole Podstawowej w Rydzowie” kosztowało budżet Gminy Mielec” 54 058 złotych. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo  „Eko-System” z Podleszan. Odbioru inwestycji dokonał osobiście wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

 

unnamed (1)

 

unnamed (3)

 

unnamed (4)

 

unnamed (5)

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja