W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Ekologicznie i nowocześnie. Rydzów z nową oczyszczalnią

Szkoła w Rydzowie od lat  zagospodarowała ścieki wykorzystując do tego szambo.  – Postawiliśmy na nowe rozwiązanie i wybudowaliśmy ekologiczną przydomową oczyszczalnie. Chcemy by nasze placówki spełniały najwyższe standardy, również pod kątem technicznym. Inwestycję w remont szamba uznaliśmy za nieracjonalną – informuje wójt Józef Piątek.

 

 

Położenie Rydzowa jest jego zaletą ze względu na walory turystyczne, ale również ma swoje mankamenty. Jednym z nich jest brak możliwości wpięcia do gminnego systemu kanalizacji. Władze gminy w związku z przypadkiem szkoły w Rydzowie  i niszczejącego szamba postanowili wybudować nową, biologiczną oczyszczalnie. Została ona zlokalizowana i ogrodzona na terenie szkoły.

Biologiczna oczyszczalnia ma możliwość oczyszczenia ścieków w ilości 2,1 m3 na dobę wykorzystując do tego dwustrefowy-sekwencyjny reaktor biologiczny SBR.  Dzięki tej inwestycji placówka oświatowa w Rydzowie będzie potrafiła w prawie stu procentowym stopniu zredukować zanieczyszczenia w ściekach.

Zadanie ,,Budowa oczyszczalni przy Szkole Podstawowej w Rydzowie” kosztowało budżet Gminy Mielec” 54 058 złotych. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo  „Eko-System” z Podleszan. Odbioru inwestycji dokonał osobiście wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

 

unnamed (1)

 

unnamed (3)

 

unnamed (4)

 

unnamed (5)

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dostawczy renault potrącił pieszą na ul. Wolności

Wiadomości Mielec

Powiatowy Jarmark Świąteczny – zmiany w ruchu drogowym

Wiadomości Mielec

Akcja ratujmy „harcówkę”

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa