W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ekonomik po raz kolejny najaktywniejszą szkołą w Polsce

Już po raz trzeci Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu znalazł się w gronie laureatów konkursu „Najaktywniejsza Szkoła” w kategorii „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”.

Placówka została zaliczona do grupy szkół ponadgimnazjalnych, które najaktywniej w Polsce wspierają przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Program organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W projekcie, realizowanym w ZSE w dniach 16-22 listopada 2015 r., wzięło udział 1500 uczniów i 27 firm. W szkole odbywały się spotkania młodzieży z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, dotyczące różnorodnych zagadnień: etyczny biznes, finanse, firma a klient, marketing firmy, pracownik i pracodawca, własna firma.

Uczniowie poznawali rynek pracy w miejscu zamieszkania i specyfikę konkretnych zawodów. Każde spotkanie było dla nich wsparciem w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

 

1008921059

 

W bieżącym roku szkolnym ZSE również uczestniczy w programie i równocześnie organizowanym konkursie. Szkoła zaprasza do współpracy lokalnych przedsiębiorców, dla których jest to okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku. Koordynatorką wszystkich działań jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Aneta Soja-Ząbek.

 

1436412388

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa