W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Ekstrakt z kory magnolii – jakie ma działanie?

Każdy kto choć trochę docenia piękno natury, na pewno chociaż raz w życiu widział magnolie. Drzewa, krzewy posiadają piękne kwiaty, które naturalnie występują na wschodzie Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Co ciekawe, ta roślina nie ma tylko walorów z uwagi na swoją estetykę.
W tradycyjnych medycynach krajów takich jak Chiny, Japonia, czy też Korea, wykorzystuje się także korę magnolii lekarskiej w celach prozdrowotnych. Jest ona tam wykorzystywana do dzisiaj, a na całym świecie związki zawarte w korze magnolii stają się tematem licznych badań naukowych.Chociaż magnolia jest rodzajem roślin i zalicza się do niej blisko 250 różnych gatunków, to jedynie magnolia lekarska (stąd też nazwa) może poszczycić się tak dużym znaczeniem w kategorii medycyna. Kora tej rośliny jest bogata w różnego rodzaju związki, których obecnie wyróżniono około 250. Największy jednak udział przypada polifenolom – honokiolowi i magnololowi. Związki te mają ogromne prozdrowotne znaczenie, o których warto się dowiedzieć czegoś więcej. Szczególnie z uwagi na fakt, że coraz częściej można się spotkać z ekstraktem z kory magnolii w różnego rodzaju suplementach diety, także w Polsce.

Prozdrowotne właściwości kory magnolii lekarskiej

Kora magnolii lekarskiej posiada szereg właściwości, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają niemal na cały organizm człowieka. Magnolia officinalis dzięki swojemu bogatemu w substancje aktywne składowi, wykazuje takie właściwości jak przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, przeciwmiażdżycowe, antynowotworowe, antyoksydacyjne, chroni wątrobę, a także komórki układu nerwowego. Co więcej, wspomniane polifenole dostępne w korze magnolii lekarskiej, wpływają na zwiększenie produkcji w organizmie kwasu gamma-aminomasłowego w synapsach.

Długa lista właściwości prawda? Najlepsze jest to, że na tym nie koniec. Wiele mówi się także o wpływie kory magnolii lekarskiej na jakość snu oraz ułatwienie zasypiania, co także ma ogromne znaczenie m.in. dla układu odpornościowego organizmu. Co ciekawe, polifenole stanowiące trzon składu kory magnolii lekarskiej, mają także właściwości wpływające na naszą psychikę, ponieważ wykazują działanie antydepresyjne oraz antylękowe. Tak wielu drogocennych i prozdrowotnych właściwości trudno szukać w wielu innych naturalnych źródłach. Nic zatem dziwnego, że suplementy na stres i nerwy (https://sklep.sfd.pl/Stres_i_nerwy-k929.html) także będą często posiadały w swoim składzie ekstrakt z kory magnolii lekarskiej.

W jakich chorobach kora magnolii lekarskiej może pomóc?

Kora magnolii lekarskiej dzięki bogactwu substancji naturalnych, działa rozkurczowo na mięśnie przewodu pokarmowego. To powoduje, że może być ona wykorzystywana przy okazji różnego rodzaju dolegliwości układu pokarmowego od zwykłych wzdęć, po bóle czy wzdęcia. Co więcej, kora magnolii lekarskiej może być wykorzystywana jako wsparcie w leczeniu cukrzycy, z uwagi na stymulowanie wychwytu glukozy przez adipocyty i regulowania gospodarki tłuszczowej oraz węglowodanowej organizmu. 

Natomiast wpływ na układ nerwowy oraz ogólnie uspokajające działanie wyciągu z kory magnolii lekarskiej sprawia, że z powodzeniem można ją wykorzystywać w takich stanach jak depresja, nerwica lękowa oraz wegetatywna, czy też bezsenność, a nawet jeśli u kobiet występują zaburzenia nastroju związane z menopauzą. Kora magnolii lekarskiej z uwagi na ochronę komórek układu nerwowego, ma także zastosowanie przy profilaktyce chorób neurodegeneracyjnych, takich jak chociażby choroba Alzheimera.

Oczywiście to tylko kilka przykładów pokazujących, jak wiele dobrego może przynieść organizmowi człowieka ekstrakt z kory magnolii lekarskiej. Mimo jej licznych prozdrowotnych właściwości nie należy zapominać, że każdą suplementację zawsze najbezpieczniej skonsultować z lekarzem. Dopiero w następnym kroku powinniśmy zająć się wyborem wartościowych suplementów diety. Jeśli już jesteś na tym etapie, warto przyjrzeć się ofercie SFD, gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju suplementy diety, odżywki treningowe, czy nawet żywność dietetyczna. Pomóż swojemu organizmowi wrócić do dobrej kondycji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa