W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Elektryk po raz kolejny w Niemczech w ramach programu Po Wer/Erazmus+

Kolejna grupa 14 uczniów z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu w terminie od 21.11 do 16.12.2016r odbyła 4- tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, pracując w hotelach i restauracjach na terenie Turyngii i Hesji.

Praktyki odbyły się dzięki współpracy Zespołu Szkół z instytucją partnerską z Niemiec w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) realizowanego na zasadach ERASMUS+. To już trzecia z kolei grupa, która odbyła w ZS podobne praktyki.

Adresatami projektu byli uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa ZS. Uczestnictwo w projekcie było całkowicie nieodpłatne dzięki wsparciu środków europejskich w ramach programu PO WER. Szkoła zapewniła uczestnikom wszystko, co było konieczne do realizacji tego przedsięwzięcia- koszty podróży, ubezpieczenia oraz pobytu na stażu.

Dzięki odbyciu czterotygodniowych praktyk zawodowych w Niemczech uczniowie poznali europejskie warunki i kulturę pracy oraz nabyli nowych doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy. Poza tym pogłębili wiedzę teoretyczną uzyskaną w szkole.

 

 

Po powrocie uczestnicy wykazali duże zadowolenie z pobytu i bardzo wysoko oceniają odbyte praktyki zawodowe w Niemczech. Partnerska strona niemiecka również doceniła zaangażowanie naszych uczniów, czego efektem są bardzo wysokie oceny za odbyty tam staż.

Projekt PO WER obejmuje pobyt 28 uczniów ZS w dwóch etapach- listopad/grudzień 2016 oraz październik 2017. W październiku 2016 w ZS zakończony został dwuletni projekt ERASMUS+, który obejmował podobne praktyki zagraniczne w Niemczech.

Inicjatorem tego programu jest dyrektor ZS Zbigniew Witek, a koordynatorem realizacji projektu nauczyciel języka niemieckiego Paweł Rzeźnik.

 

Informacja i zdj.: Paweł Rzeźnik

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa