Slider
Image default
Kultura i nauka

”Elektryk”- Szkoła, która promuje zdrowie

Dużym sukcesem zakończył się udział grupy uczniów z mieleckiego „Elektryka” w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie”. Szkoła uplasowała się na drugim miejscu – na 207 placówek biorących udział w konkursie.

VI edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację BOŚ Bank „Czas na zdrowie” zakończyła się w środę, 11 października, uroczystą galą zorganizowaną w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. W gali uczestniczyły nagrodzone i wyróżnione zespoły uczniowskie promujące zdrowy styl życia oraz ich opiekunowie i zaproszeni goście.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do konkursu zgłosiło się 207 szkół. W skład zespołu, który reprezentował Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w tej konkurencji, weszły uczennice: Alicja Betel, Karolina Błażejowska, Anglika Bomba, Natalia Bugaj, Marzena Dereń, Magdalena Kapinos, Daria Flis, Alicja Masztalerz, Dominika Twaróg i Weronika Samuś oraz opiekunowie: Agnieszka Kusak i Roman Gruszecki. Pierwszy etap – tzw. „Rozgrzewka” – zakończył się dla grupy drugim miejscem. Na takiej samej lokacie „Groszunie” uplasowały się w drugim etapie „Festynu Zdrowia”.
Przedstawiciele „Elektryka”, wraz z wicestarostą Marią Napieracz, odebrali nagrody z rąk reprezentantów Fundacji BOŚ: wiceprezes Barbary Lewickiej – Kłoszewskiej oraz koordynatorki projektu i specjalisty ds. żywienia Aleksandry Koper.
Na terenie Polski, jak wynika ze statystyk Fundacji BOŚ, w „Festynie Zdrowia”, brało udział około 60 tys. osób. – Dziękujemy wszystkim, którzy mieli udział w tworzeniu i przebiegu Festynu Zdrowia w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego. Na sukces złożyła się praca nie tylko zespołu, ale również patronów festynu, sponsorów żywności ekologicznej i zdrowej, zaproszonych gości. Tak więc sukces zawdzięczamy działaniom tych wszystkich ludzi, którzy są zgodni w kierunku promowania idei zdrowia, racjonalnego żywienia i odpowiedniej aktywności ruchowej – przekazuje nagrodzona grupa z „Elektryka”.

Swoje podziękowania szkoła kieruje do następujących firm i instytucji: Poradnia „Polecany Dietetyk”, „Smukłe Widelce”, „Dom Weselny Bacówka” , „Mieleckie Echa”, „Bio – Eko” Ekologiczne P.P.H.U., „Eko Farma Świętokrzyska”, Firma „Złoto Polskie”, Gospodarstwo Ekologiczne „Oaza Ekologiczna”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej, „Rolmlek” sp.z o.o., „Soligranno”, „Garden” Gospodarstwo Ogrodnicze, „Lavendziarnia Stoki 6”, Pasieka „Mimoza”, „Kalina” Sklep Ogrodniczy, Hipermarket „A&K”SPAR”, FH „VIGO”, „Dolina Smaków”, „Grześkowiak”, „Naturia” S.C., „Bistro Jacek i Placek” , „Zielona Budka” Mielec oraz firma „Xerima”.

 

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja