W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Eliminator AutoPart Mielec vol. 2

W niedzielę 31 marca br. po raz drugi startuje Eliminator AUTOPART Mielec 2019 vol. 2

Uwaga na utrudnienia w poruszaniu się po Górce Cyranowskiej!

Juz w niedzielę o godz. 9:00 rozpocznie się druga edycja mieleckiego Eliminatora. Start i meta zawodów będą zlokalizowane u podstawy Górki Cyranowskiej, przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Kwiatkowskiego. Trasa rowerowa prowadzić będzie alejkami i ścieżkami Parku Leśnego, co wiązać będzie się z utrudnieniami dla odwiedzających to miejsce.

Trasa przejazdu oznaczona będzie specjalnymi taśmami i płotkami, a dodatkowo w newralgicznych miejscach stanie kilkunastu oznakowanych wolontariuszy z mieleckiego Hufca.

Główne alejki Górki Cyranowskiej będą wyłączone z ruchu. Chodnik od strony ul. Kwiatkowskiego na długości Górki również będzie wyłączony z ruchu pieszego. Przejście możliwe będzie drugą stroną ulicy. Na fragmencie wewnętrznej drogi prowadzącej do garaży na Os. Młodego Robotnika będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Organizatorzy proszą wszystkich wybierających się w tym dniu do parku o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza pilnowania dzieci, aby nie wbiegały na trasę zawodów. Właścicieli psów prosimy o trzymanie czworonogów podczas spaceru na smyczy. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

Oczywiście organizatorzy zapraszają kibiców na tą niecodzienną imprezę sportową w centrum Mielca. Liczymy, że razem stworzymy niesamowite widowisko.Organizatorami zawodów rowerowych ELIMINATOR AUTOPART MIELEC 2019 vol. 2 są Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec Bartek Ćwik, Urząd Miejski w Mielcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Eliminator AUTOPART Mielec 2019 vol. 2

OPIS IMPREZY:

Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec Bartek Ćwik, Urząd Miejski w Mielcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu są organizatorami zawodów rowerowych ELIMINATOR AUTOPART MIELEC 2019 vol. 2, które odbywają się w Mielcu w Parku Leśnym Górka Cyranowska.

Patronem honorowym pierwszego ELIMINATORA jest AUTOPART – czołowy polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów. AUTOPART zapewnia dla uczestników namiot, w którym można odpocząć i zregenerować siły. Ponadto, w czasie całej imprezy, firma  odbiera zużyte baterie i wymienia je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodadzą energii uczestnikom i kibicom. Zbiórka baterii to efekt współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu. Specjalna nagroda przewidziana jest dla osób, które przyniosą ich najwięcej.

To druga tego typu impreza dla miłośników dwóch kółek w Mielcu. W zawodach bez wpisowego bierze udział 32 uczestników z południowo-wschodniej Polski, którzy na specjalnie przygotowanej 2 kilometrowej trasie rywalizują dwójkami w systemie pucharowym. 

Wymagająca crossowa trasa w Parku Leśnym w samym centrum Mielca, liczne zjazdy i podjazdy z pewnością są nie lada wyzwaniem dla śmiałków posiadających rowery górskie.

Rozgrzewkę dla uczestników na rowerkach spinningowych prowadzi Joy Fitness Club Mielec.


Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy medal, a najlepsi okolicznościowe puchary. Wraz z Partnerami przygotowaliśmy dla wszystkich pakiety startowe, gadżety, posiłek regeneracyjny, wodę oraz  napoje izotoniczne.

Wśród uczestników przyznana zostanie nagroda specjalna za najlepszy czas przejazdu trasy zawodów ufundowana przez Firmę AUTOPART. Atrakcją będzie również losowanie nagrody głównej, a jest nią rower górski ufundowany przez Bike Center Bartek Ćwik.

Organizatorzy:

– Studio Wizualne Damian Gąsiewski

– Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec Bartek Ćwik

– Urząd Miejski w Mielcu, koordynator programu DO U SPORT?

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu

Partner Honorowy:

– AUTOPART Mielec

Partnerzy:

– Bike Center Bartek Ćwik

– AVETPHARMA

– ELEKTROREM

– Ergo Hestia Jerzy Wąs

– Restauracja FRATELLI

– PROJEKT ZDROWIE

– Cukiernia u Borowskiej

– Joy Fitness Club Mielec

– Agencja Reklamowa MCDESIGN

– Producent Wyrobów Metalowych NIKMET

– Hufiec Mielec

Patroni medialni:

– TVP3 Rzeszów

– Radio Leliwa

– promocja.mielec.pl

– hej.mielec.pl

– czyliwiesz.pl

– fotopilot.pl

– Wieści Regionalne

– Tygodnik Regionalny Korso i korso.pl

– Dziennik Nowiny i Nowiny24.pl

– wcj24.pl

ZBIÓRKA BATERII
Patronem honorowym drugiej edycji ELIMINATORA jest AUTOPART – czołowy polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów. AUTOPART zapewni dla uczestników namiot, w którym będzie można odpocząć i zregenerować siły. Ponadto, w czasie całej imprezy, firma będzie odbierać zużyte baterie i wymieniać je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodadzą energii uczestnikom i kibicom. Rok temu udało się zebrać ok. 80 kg, co było świetnym wynikiem. Liczymy, że w tym roku wynik zostanie podwojony 😊 Zbiórka baterii to efekt współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu. Specjalna nagroda przewidziana jest dla osób, które przyniosą ich najwięcej.

Zobacz też...