W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Materiały video

ELV001 – pierwszy polski prototyp samochodu elektrycznego [VIDEO]

Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A zorganizowała konferencję w Mieleckim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Tematem spotkania był zbudowany w Mielcu pierwszy w Polsce prototyp samochodu elektrycznego i szanse jego dalszego wykorzystania.

ELV001 powstał w 2011 roku w Mielcu i wszystko wskazuje na to, że do dziś nikt nie zainteresował się jego produkcją. ELV001 został zbudowany w Mielcu w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Unii Europejskiej kosztem ponad 8 mln zł.

Zapraszamy na materiał filmowy w którym Józef Twardowski, prezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu, wraz z jednym twórców opowiada o tym nietypowym aucie, które jest polską odpowiedzią na amerykańską Teslę – najpopularniejszy elektryczny samochód osobowy na świecie.

ELV001 ma 3890 mm długości, 1770 mm szerokości i 1550 mm wysokości. Auto w wersji pasażerskiej zabiera na pokład 4 podróżnych. Odmiana towarowa jest dwuosobowa. W konstrukcji 90 proc. stanowią polskie części (poza kołami i układem kierowniczym). Do napędu przednich kół zastosowano dwa silniki elektryczne (każdy o mocy 15 kW, przy czym moc maksymalna to 25 kW).

Samochód od zera do 100 km/h przyspiesza w 6 sekund i na jednym ładowaniu osiąga zasięg 150 km. Ładowanie baterii litowo-polimerowych do pełna trwa do 6 godzin. Prędkość maksymalna – 110 km/h.

Zamiast lusterek wstecznych zastosowano kamery, które przekazują widok na monitory w kabinie. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć opory powietrza, co zwiększa zasięg pojazdu. Bagażnik ELV001 oferuje 310 l pojemności.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DjcKKv2v-FM&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa