W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

„ENEA CUP” z bohaterem w tle…

Radomyśl Wielki, to organizator pierwszego turnieju z cyklu turnieji Regionalna Liga Młodzieżowa ,,ENEA CUP”. W dniu o godzinie 9,00 usłyszeliśmy gwizdek rozpoczynający pierwszy mecz turnieju, który już od początku powstania pomysłu rozgrywek wzbudzał wiele entuzjazmu wśród zarówno dzieci, jak i nauczycieli-trenerów. Atmosfera była gorąca od pierwszego podania, ale nic nie zapowiadało takich rozwiązań końcowych…

Głównym pomysłodawcą i realizatorem projektu Regionalna Liga Młodzieżowa „ENEA CUP” jest SPR STAL MIELEC S.A. ale sam pomysł i realizacja nie miały by prawa bytu bez „Ambasadorów Sportu” jakimi się okazali przede wszystkim firma Enea S.A. oraz wójtowie i burmistrzowie; Gminy Tuszów Narodowy, Gminy Wiejskiej Mielec i Gminy i Miasta Radomyśl Wielki.

To dzięki ich pomocy, wsparciu finansowemu i logistycznemu rozpoczęliśmy edycje turnieji pełnych ambicji, sportowej walki, pięknych na miarę profesjonalnej ligi interwencji bramkarskich, rzutów w „okno” jak i z „kozłem”. Jako pierwsi na parkiecie stanęli uczniowie klas 4 i 5 szkół z Malinia i Radomyśla Wielkiego, kolejne mecze były rozgrywane naprzemiennie z drugą kategorią wiekową – klasy 6.

Całości imprezy przyglądali się przedstawiciel Burmistrza Gminy i Miasta Radomyśl Wielki Pan Jacek Moskalczyk, który tez pełni funkcję Gminnego Organizatora Sportu Szkolnego, Prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej STAL MIELEC – Jakub Tokarz – , a także „fachową” dorada taktyczna służyli zawodnicy klubu SPR STAL MIELEC S.A. którzy na co dzień występują w rozgrywkach najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w PGNiG SUPERLIDZE.

W meczach nie zabrakło mocnych starć okupionych siniakami, które niejednokrotnie występują w profesjonalnych ligach seniorskich, żadna z drużyn nie odpuszczała ani na minutę, gra z pełnym zaangażowaniem toczyła się do ostatnich sekund każdego meczu. W kategorii klasy 4 i 5 zwyciężył przedstawiciel Gminy i Miasta Radomyśl Wielki – Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, drugie miejsce przypadło Gminie Tuszów Narodowy reprezentowany przez Szkołę Podstawową w Maliniu, a trzecie Gminie Wiejskiej Mielec – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie.

W kategori klas szóstych walka o pierwsze miejsce na podium trwała do ostatniego meczu, który ostatecznie wygrała jak i cały turniej Szkoła Podstawowa w Maliniu, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim, a trzecie Szkole Podstawowej w Chorzelowie. Nagrody dla Najlepszego Strzelca, Bramkarza jak i Zawodnika turnieju wręczali zawodnicy SPR STAL MIELEC S.A. Wiktor Kawka, Oleksandr Kyrylenko i Michał Wypych.

Kategoria klasa 4 i 5;

– Najlepszy Strzelec – Mikołaj Juras z Radomyśla Wielkiego

– Najlepszy Bramkarz – Kacper Strycharz z Chorzelowa

– Najlepszy Zawodnik – Michał Bolon z Malinia

Kategoria klasa 6;

– Najlepszy Strzelec – zdobywczyni aż 23 bramek w turnieju Emilia Gagat z Malinia

– Najlepszy Bramkarz – Dawid Kusek z Malinia

– Najlepszy Zawodnik – Mateusz Machnik z Radomyśla Wielkiego

Już dziś, po tym pełnym emocji turnieju zapraszamy na następny, który odbędzie się 10.05.2017 w szkole podstawowej w Maliniu, A 17.05.2017 w szkole podstawowej w Chorzelowie 

Zobacz też...