W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Erasmus+ w ZSB Mielec [FOTO]

Uczniowie ZSB realizują projekt Erasmus+ w Anglii

W dniach 26-31 marca 2017, trzech uczniów z klasy strażackiej (Szymon Polak, Szymon Sudoł i Łukasz Stala), oraz trzy uczennice z klas o profilu architektura (Alicja Wałek, Agnieszka Banik ) i geodezja (Aleksandra Knap) z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu przebywało w Anglii w ramach unijnego projektu ERASMUS+ „The Bridge” realizowanego w szkole.

Tygodniowy pobyt w malowniczym dworku w Broomley Grange okolicach Newcastle obfitował w wiele wydarzeń, których uczestnikami byli uczniowie z siedmiu krajów: Holandii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii i Polski. Oprócz ćwiczeń językowych, podopieczni nauczycielek języków obcych w ZSB – Aliny Dziurgot i Beaty Węgrzyn–Kilian, mieli możliwość nagrania filmu o wielkim pożarze w Londynie w 1666r w profesjonalnym studiu filmowym Tyneside w Newcastle.

Tematem spotkania był „Teatr jako narzędzie pedagogiczne”, czyli wykorzystanie metody dramy na zajęciach językowych w szkole. Warsztaty teatralne w międzynarodowych grupach oraz zajęcia terenowe w parku linowym pod okiem profesjonalistów były okazją do dobrej zabawy ale też służyły doskonaleniu umiejętności współpracy, integracji międzynarodowej i realizacji zadań projektu ERASMUS PLUS – The BRIDGE (MOST).

Młodzież zwiedziła zabytkową część Newcastle, oraz tamtejsze muzeum historyczno-przyrodnicze – Great North Museum. Podróż samolotem była dodatkową atrakcją – uczniowie mogli podziwiać region Northumbria i wybrzeże brytyjskie z lotu ptaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też...