W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Euro-Eko – 20 lat w 1000 dni…

Spółka Euro-Eko – firma będąca w czołówce polskich producentów paliw alternatywnych postanowiła dokonać krótkiego podsumowania, zwłaszcza, że do najlepszych w historii wyników finansowych doszły nagrody i wyróżnienia, którymi niewiele firm w Polsce może się pochwalić.

1000 dni

Ostatnie trzy lata to jednak dostrzegalna zmiana w sposobie zarządzania, relacjach biznesowych, aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, a przede wszystkim w wynikach finansowych Spółki. Nowy zarząd w 2020 roku postawił mocny akcent na rozwój i optymalizację produkcji. Dziś widać wyraźnie efekty wykonanej pracy i przyjętej wtedy strategii. Zakład w Mielcu przeszedł gruntowną modernizację, dokupiono teren, a ponadto wykonano nowe magazyny paliw na których umiejscowiono instalację fotowoltaiczną o wartości przeszło miliona złotych. Prace te zostały nagrodzone tytułem „Budowa Roku Podkarpacia” przyznawaną przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Zakład Produkcji Paliw w Chełmie ponad dwukrotnie zwiększył w tym czasie swoją powierzchnię, zmodernizowano linię produkcyjną, wykonano nowoczesne magazyny paliw. Podobnie rzecz się ma w przypadku zakładu w Kozodrzy. Nowa struktura organizacyjna miała za zadanie wspierać osiąganie celów Spółki a przy tym usprawniać realizowane w niej procesy. To wszystko przełożyło się na znaczną poprawę wyników finansowych Spółki, choć słowo „znaczną” nie oddaje skali sukcesu. W trzy lata wypracowano większy zysk netto niż przez 20 poprzedzających lat łącznie! Ten wynik znalazł odzwierciedlenie w wyróżnieniu jakie otrzymują najlepiej zarządzane Spółki. Euro-Eko otrzymało tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez Puls Biznesu na podstawie analizy wyników finansowych publikowanych corocznie w rejestrze przedsiębiorców. 

Siedziba Euro-Eko Sp. z o.o. w Mielcu

Społeczna odpowiedzialność

Uzyskane wyniki finansowe pozwoliły na niespotykany dotąd poziom zaangażowania Euro-Eko w kwestie zawiązane z tzw. społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wypracowany zysk pozwolił na zawarcie umów i stałe wsparcie ekstraklasowej drużyny – PGE FKS Stal Mielec i Handball Stal Mielec, nawiązano współpracę z Aeroklubem Mieleckim oraz Fundacją Biało-Czerwone Skrzydła. Wsparto projekt przywrócenia do lotu samolotu I-22 Iryda przekazanego Fundacji przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Do tego dochodzą też inicjatywy własne i wsparcie stowarzyszeń, fundacji i akcji charytatywnych. Przede wszystkim jednak Euro-Eko było inicjatorem powołania Fundacji Prometeo, która świadczy pomoc i wsparcie w powiecie mieleckim i nie tylko. Dzięki Fundacji wsparcie trafiło do setek osób będących w potrzebie.

Efekty

Zmiana w sposobie zarządzania i organizacji Spółki brała pod uwagę również zgodność z systemami zarządzania ISO9001 i ISO14001. Certyfikacja dokonana została przez jedną z najbardziej wymagających jednostek certyfikujących w Europie – TUV NORD. Warto wspomnieć również o zdobyciu prestiżowego wyróżnienia – godła „Teraz Polska”. To najbardziej rozpoznawalny w Polsce symbol jakości. To wyróżnienie otrzymał produkt Spółki – paliwo alternatywne RDF. To o tyle ważne, że w tym czasie padł rekord w ilości wyprodukowanego i przekazanego przez Spółkę paliwa RDF. Rok 2023 to kolejne niezwykle istotne wyróżnienia. Uzyskany Certyfikat Fair Play poprzedzony niezależnym, zewnętrznym audytem Spółki to potwierdzenie najwyższych standardów w relacjach biznesowych ale również w relacjach Spółki z pracownikami. Całość działalności sprawiła, że Euro-Eko w roku 2023 została jedną z trzech firm z całej Polski nominowaną do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP jako lider małych i średnich przedsiębiorstw. 

Wręczenie Certyfikatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Przyszłość

Czy można robić więcej? Można… Jak zaznacza Prezes Euro-Eko – dr Radosław Swół – plany rozwoju Euro-Eko mamy gotowe na trzy lata do przodu. Są one bardzo ambitne a zarazem realne. Po rzetelnym biznesplanie, zabezpieczeniu finansowania i gotowym do działania, zmotywowanym zespole przyszedł czas na ich realizację. I to się już dzieje i to się wydarzy. Chcemy być i będziemy najlepszym producentem paliw alternatywnych w Polsce. Mówiąc „najlepszym” nie mam na myśli „największym”. Mam na myśli doskonałość operacyjną do której zmierzamy. Zespół, który w Euro-Eko zbudowaliśmy doskonale rozumie ten kierunek działań. To zespół ludzi ambitnych i zaangażowanych, doskonale rozumiejących prawa rynku. To dzięki nim odnosimy sukces. To zasługa pracowników Euro-Eko. Tą drogą pragnę im za to podziękować ale również wszystkim naszym kooperantom i kontrahentom – dodaje Radosław Swół. 

Korzystając z okazji rozpoczynającego się 2024 roku składamy wszystkim naszym pracownikom, klientom i kooperantom życzenia wszelkiej pomyślności, radości, realizacji planów i zamierzeń. Niech to będzie dla Państwa dobry rok. 

Zakład Produkcji Paliw Euro-Eko Sp. z o.o.

O Euro-Eko

Euro-Eko to Spółka wytwarzająca paliwo alternatywne RDF (Refuse Derived Fuel). Paliwo to z powodzeniem wykorzystuje się w branży cementowej i energetycznej. Euro-Eko jest w gronie największych producentów paliw RDF w Polsce, posiada 3 zakłady produkcyjne – dwa w województwie podkarpackim i jeden w województwie lubelskim. Zatrudnienie wynosi łącznie około 100 osób. Historia Spółki sięga roku 2000 i przemian własnościowych dokonanych na majątku mieleckiego WSK. To wtedy właśnie utworzono Spółkę Euro-Eko Sp. z o.o., częściowo na bazie Zakładu Utrzymania Ruchu WSK PZL Mielec. Jako Spółka, która ponad 90% przychodów pozyskuje z otwartych przetargów organizowanych przez samorządy i podległe im jednostki komunalne na bieżąco weryfikuje swoją konkurencyjność. Świadczy też usługi bezpośrednio na rzecz przedsiębiorców oferując kompleksową obsługę w zakresie ochrony środowiska.

Materiał sponsorowany

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa