W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty

Europejska Noc Muzeów w Jadernówce

Coroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla muzealników i – mamy taką nadzieję – dla odwiedzających również. Idea tej cyklicznej imprezy od lat niezmienna – proponujemy wystawy,pokazy i atrakcje, które przygotowujemy specjalnie na to muzealne święto.

W tym roku przenosimy się do minionych stuleci – XIX i początku XX w celu przybliżenia dawnych technik fotograficznych. Dziś w dobie łatwej fotografii cyfrowej gdzieś zapominamy o historii, o ewolucji w technice operowania światłem, wreszcie mozole z jakim musieli pracować dawni fotografowie, miedzy innymi i nasz mielecki August Jaderny.

Stąd pomysł na swoisty powrót do przeszłości. Tym razem wspólnie z zaproszonymi gośćmi przybliżona zostanie technika mokrego procesu kolodionowego i ambrotypowych obrazów na płytach szklanych oraz technika uzyskiwania odbitek solnych na papierze akwarelowym.

Przez cały dzień, w sobotę 19 maja będzie można podejrzeć artystów przy pracy w swoich specjalnościach, można będzie też zapozować do zdjęć. Ponadto przygotowane zostały dwie nowe wystawy, wieczorny koncert plenerowy Que Passa, salonik rodziny Jadernych w okazjonalnej aranżacji. Nowością będzie specjalne wydanie “Kuryera Mieleckiego” – okolicznościowa gazeta, datowana na maj roku 1906. Na łamach Kuryera odwiedzający “Jadernówkę” przeczytają kilka tekstów o Mielcu z tamtej epoki, opowieść o rozwoju fotografii w XIX stuleciu, zobaczą ciekawe newsy,ogłoszenia towarzyskie i reklamy.

Zapraszamy na spotkanie z fotografią, z eksponatami, ciekawymi ludźmi i sporą dawką historii = do zobaczenia w sobotę 19 maja od południa do północy!!!

Joanna Szteliga

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa