W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

26 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci z krajów europejskich prowadzą działania w ramach projektu EDWARD (z ang. European Day Without Road Death).

W akcji wzięli również udział mieleccy policjanci, którzy podczas kontroli drogowych starali zadbać się o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Projekt EDWARD zapoczątkowany został w 2016 r. Jego ideą jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania odbywają się pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

W działaniach uczestniczyli także policjanci z Mielca. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili nie tylko kontrole drogowe, ale także prowadzili działania profilaktyczne wobec dzieci i dorosłych. Podczas kontroli autokarów policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Najmłodszych pasażerów autobusów wyposażyli w elementy odblaskowe przy okazji realizując założenia trwającej przez kilka tygodni akcji „Świetlik”, którą swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Na pieszych i rowerzystów, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego patrzyli trochę łaskawszym okiem pouczając i wręczając kamizelki odblaskowe.

W czasie działań funkcjonariusze przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa