W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu -”Przesiadaj się i jedz”

Miasto Mielec w bieżącym roku jest uczestnikiem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywającego się w dniach 16- 22 września w miastach całej Europy.

Odbywająca się co roku kampania, ma przekonać Europejczyków do „zielonych” form transportu tj. transportu publicznego, rowerowego i pieszego. Wszystko to z myślą o środowisku.

W tym roku kampania odbywa się pod hasłem “Multimodalność”, a sloganem przewodnim jest “Przesiadaj się i jedź” („Mix and Move”).

Aby zachęcić Naszych Mieszkańców do korzystania z różnych form komunikacji ,alternatywnych dla samochodów, przygotowaliśmy szereg wydarzeń i konkursów które będą się odbywać w najbliższym czasie. Zapraszamy Wszystkich do udziału w konkursach i wspólnej zabawy .

W dniach 5 – 17 września odbędzie się : Konkurs plastyczny pt. „Autobus Przyszłości” w którym mogą wciąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas I -III
REGULAMIN KONKURSU
Od 10 – 19 września można będzie wygrać cenne nagrody w Konkursie przesiadkowym „Zbierz przesiadki i wygraj nagrodę” – wystarczy być posiadaczem spersonalizowanej Mieleckiej Karty Miejskiej ( e – karty ) i korzystać z Komunikacji miejskiej
REGULAMIN KONKURSU
Od 17 do 21 września – Codziennie odbywać się będą wycieczki komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych, które zgłoszą chęć udziału – ilość wycieczek ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
W dniu 21.09.2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu, komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich.
Finał obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się 22.09.2018 wspólną zabawą i eventem na placu AK , gdzie dla Państwa przygotujemy:
rajd rowerowy o godz. 13:00 pod hasłem “Mielec na rower”, start i meta na Placu AK
https://www.facebook.com/events/338363050241509/
– http://trasyrowerowe-mielec.blogspot.com/2017/01/trasa-nr.html
miasteczko rowerowe z atrakcjami dla całych rodzin,
ogłoszenie zwycięzców konkursów połączone z wręczeniem nagród,
akcja ustawienia autobusu i samochodów na Alei Niepodległości mająca pokazać ile miejsca na drodze zajmują samochody a ile autobus w którym zmieściłyby się osoby podróżujące w tymi samochodami,
próba ustanowienia rekordu ile osób może się zmieścić w autobusie,
na zakończenie imprezy z placu AK wyruszy „ bus-party ”, w którym będzie można się bawić w rytmie muzyki.
Szczegóły konkursów i regulaminy dostępne na stronie miasta Mielca i MKS Mielec

Mikołaj Kopeć

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa