W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Europoseł Tomasz Poręba interweniuje w sprawie obwałowania

Europoseł Tomasz Poręba skutecznie interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa w rejonie obwałowania rzeki Wisłoka

Na prośbę mieszkańców powiatu mieleckiego Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba zwrócił się do Prezesa Wód Polskich w sprawie budowy barier ochronnych przy kanałach „Wiśnia” i „Olszanka” w pobliżu obwałowania rzeki Wisłoka. Miejsca te są często uczęszczane przez mieszkańców, a brak zabezpieczenia stwarza zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

„Po rozmowie z mieszkańcami zwróciłem się z prośbą do Prezesa Wód Polskich Pana Przemysława Dacy o zbadanie możliwości zabezpieczenia tego miejsca. Uważam, że zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi, dlatego poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu jest niezwykle ważna” – powiedział Tomasz Poręba.

Interwencja spotkała się z pozytywną opinią specjalistów. W odpowiedzi Przemysław Daca potwierdził, że Wody Polskie przychylą się do prośby i zabezpieczą wskazane miejsca. Stwierdził również, że zamontowanie wspomnianych barier poprawi warunki poruszania się nie tylko mieszkańców, ale również wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa osób wykonujących pracę konserwacyjne i utrzymaniowe. Zapewnił, że inwestycja zostanie zrealizowana w III kwartale bieżącego roku.

„Cieszę, że mogłem pomóc w tej sprawie. Zawsze cenię sobie stały kontakt z mieszkańcami, dzięki temu mam możliwość działać tam, gdzie pomoc jest konieczna. Jestem pewien, że dzięki zamontowaniu barier ochronnych okolica kanałów Wiśnia i Olszanka będzie bezpieczniejsza” – dodał europoseł Poręba.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa