W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Mielec Speedway 2024: największy piknik motoryzacyjno-lotniczy w regionie

Już 21 lipca na lotnisku w Mielcu odbędzie się oficjalna 3. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG, Polski Związek Motorowy oraz Lotnisko w Mielcu, zapewni najwyższy poziom adrenaliny, a także niezapomniane emocje zarówno dla uczestników, jak i widzów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mielec.

– Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na drugą już imprezę z cyklu Mielec Speedway 2024. Po udanym wydarzeniu w 2023 r., ponownie wracamy z organizacją pełną wrażeń. Podczas Fast VAG Mielec Speedway 2024 zadbamy o atrakcje dla wszystkich tych, którzy kochają adrenalinę, prędkość i zapach spalin. To już nie amatorskie wydarzenie, ale sportowa rywalizacja na poziomie rangi Mistrzostw Polski. Nieopodal pasa wyścigowego, przygotowaliśmy wiele niespodzianek także dla rodzin z dziećmi. Będą dmuchańce, strefa gastronomiczna oraz zlot aut. Planujemy też atrakcje-niespodzianki – zachęca organizator wydarzenia, Paweł Majdański ze Stowarzyszenia FAST VAG. 

Plan dnia rozpocznie się otwarciem bram dla zawodników i wystawców – od 8:00. Start imprezy planowany jest na godzinę 10:00. W godzinach od 10:00 do 14:45 przewidziane są wolne przejazdy na dystansie 1/4 mili. W tym samym czasie, od 10:00 do 18:00, będzie trwał zlot samochodowy Car Meeting by DriveFest. Półfinały i finały Mistrzostw Polski odbędą się w godzinach od 15:00 do 15:45, a półfinały i finały amatorów od 16:00 do 16:45. Rozdanie nagród zaplanowane jest na godzinę 17:00.

Wśród atrakcji głównych znajdą się wyścigi na 1/4 mili, gdzie rywalizować będą zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy. Na płytę lotniska w Mielcu przybędą kierowcy z całej Polski – zarówno z najszybszymi seryjnymi wozami (takimi jak m.in. Lamborghini, Nissan GT-R czy Ford Mustang GT), jak i stuningowanymi maszynami (typu Promod) o mocy ponad 1500 KM. Wiele z nich zostanie wyposażona w instalacje suchego nitro (N2O) – będzie to prawdziwy pokaz umiejętności i prędkości.

Dla miłośników motoryzacji przygotowano także zlot unikalnych samochodów w ramach Car Meeting by DriveFest. Dla rodzin z dziećmi dostępna będzie strefa piknikowa oraz atrakcje takie jak dmuchańce, skakańce, darmowe malowanie twarzy i tatuaże. Na miejscu będzie również szeroka oferta gastronomiczna serwowana przez food trucki. Dla spragnionych pobliskich krajobrazów, lotnisko w Mielcu przygotowało loty widokowe śmigłowcem.

Koszty uczestnictwa kształtują się następująco: dla zawodników na 1/4 mili opłata wynosi 200 zł w przedsprzedaży (do 15 lipca 2024) oraz 250 zł na bramie. Widzowie wydarzenia zapłacą 40 zł za osobę, a dzieci do lat 8 i wystawcy na zlot wejdą gratis.

Zgłoszenia na wyścigi oraz zlot można dokonać przez stronę internetową: https://fastvag.club/my-vehicles dla wyścigów, zaś dla zlotu CarMeeting by DriveFest za pomocą maila [email protected].

Wstęp to 40 zł. Zakup biletów dla widzów możliwy jest na stronie internetowej:https://fastvag.club/events/f4ab9697-c9b4-44d8-93d6-5f60c9a61057/Mielec-Speedway-2024

Kontakt do organizatora dostępny jest pod numerami: +48 538 370 480 dla zawodników MPWR, +48 603 118 803 dla zawodników amatorów oraz +48 604 395 531 dla organizacji, mediów i sponsorów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa