W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ferie zimowe w Gminnych Bibliotekach [FOTO]

Każdy młody miłośnik książek mógł skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez  Biblioteki Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec. Poza wspólnym czytaniem książek nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych, spotkań z ciekawymi osobami oraz konkursów, które zachęcić miały do czytelnictwa oraz przedstawić biblioteki nie tylko jako budynki z książkami, a miejsca stale tętniące życiem.

Biblioteka w Chorzelowie

W programie były: zajęcia plastyczne, głośne czytanie baśni i legend, gry i zabawy. Każdy z uczestników znalazł z pewnością coś dla siebie. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych podczas których powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywnymi artystami. Rozwiązywaliśmy także krzyżówki, rebusy, łamigłówki, graliśmy w gry ćwiczące pamięć i spryt m. in.: bierki, warcaby, układaliśmy puzzle. Największym zainteresowaniem  cieszyły się gry planszowe a najciekawsza gra to „Państwa-Miasta! Podczas zajęć nie zabrakło zabaw ruchowych i integracyjnych. Dzieci bawiły się w zgadywanki i kalambury.

Pamiętając  o książkach uczestnicy zajęć  mieli okazję wspólnie poczytać baśnie, legendy i wiersze. Na zakończenie zajęć podczas ferii w bibliotece dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Wszystko co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „ Ferii w bibliotece” nie będzie brakowało. Spotkania były okazją do spędzenia wolnego czasu i spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie miło i sympatycznie.

Biblioteka w Podleszanach

Na pierwszych zajęciach feryjnych spotkaliśmy się w poniedziałek 11 lutego. Ponieważ wielkimi krokami zbliżały się Walentynki, wykonywaliśmy kartki walentynkowe oraz zakładki do książek. Nie zabrakło również serc i serduszek wycinanych przez uczestników spotkania. W bibliotece zrobiło się kolorowo, gdyż na regałach zawisły czerwone serduszka oraz czerwone balony w kształcie serc.

W środę (13 lutego) uczestnicy zajęć przenieśli się w „Wesoły świat gier i zabaw”, w czasie których chętnie układali puzzle ilustrujące znane postaci z bajek. Nie zabrakło również gier planszowych i klocków lego, z których powstawały samochody, samoloty i inne ciekawe figury. Ponadto rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy oraz zagadki rozwijając swoją wyobraźnię, ćwicząc pamięć i abstrakcyjne myślenie. „Bajkowe skojarzenia” to zabawa, podczas której uczestnicy odpowiadali na zadawane przez panią bibliotekarkę pytania. Widać było wśród nich duże zaangażowanie, bowiem uczestnik zabawy, który pierwszy znał prawidłowe rozwiązanie otrzymywał słodki podarunek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w kalambury, która wywołała dużo śmiechu i radości wśród dzieci.

Ostatnie spotkanie feryjne miało miejsce 15 lutego. W tym dniu wykonywaliśmy maski karnawałowe, które przedstawiały różnorodne zwierzęta. Były też tradycyjne maski weneckie.

Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i z uśmiechem na twarzach podziękowali za wspólnie i wesoło spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Biblioteka w Trześni

„Wesołe ferie 2019”- takie hasło w czasie ferii, wymyślili uczestnicy zajęć organizowanych w bibliotece w Trześni.

W pierwszym dniu zajęć, wesoła atmosfera panowała już w czasie kolorowania plakatu. Świetną zabawą okazało się rysowanie i odgadywanie kalamburów.

Kolejnego dnia  lepiliśmy „cuda” z plasteliny, a także bawiliśmy się w kalamburkowe pokazywanie i zgadywanie.

W szczególnym dniu św. Walentego na zajęciach w bibliotece, uczestnicy wykonywali  „walentynkowe serduszka”, a później bawili się bańkami mydlanymi. Na zakończenie zajęć każdy  uczestnik otrzymał słodki upominek.

Dziękując  za wspaniałą zabawę  i spędzenie kilku dni ferii na zajęciach w bibliotece, uczestnicy deklarowali, że spotkamy się  na zajęciach znów za rok.

Biblioteka w Woli Mieleckiej

Zgodnie z coroczną tradycją Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Wśród zaproponowanych form spotkań były zajęcia plastyczne, edukacyjne i rozrywkowe. Nie było miejsca na nudę! Wspólna zabawa była mile spędzonym czasem w gronie rówieśników i nowo poznanych kolegów. Razem układaliśmy puzzle, rysowaliśmy kartkę walentynkową dla ulubionego autora, odgadywaliśmy zagadki, rozwiązywaliśmy krzyżówki. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych zdjęć i słodkich upominków.  

20 lutego odwiedził nas leśniczy Pan Jacek Szydło z Nadleśnictwa Tuszyma. Słuchaliśmy z zapartym tchem  niezwykłej leśnej gawędy, okraszonej ogromną pasją i uczuciem do leśnego świata.

Dzieci wzbogaciły swą wiedzę przyrodniczą, poznając zwyczaje ptaków i zwierząt. Otrzymały też wiele cennych wskazówek, jak zachowywać się w lesie, jak postępować ze zwierzętami i jak unikać różnego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw. Pan leśniczy obdarował wszystkich uczestników spotkania licznymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy.

Biblioteka w Złotnikach

Grupka wspaniałych Czytelników biblioteki skorzystała z propozycji spędzenia czasu w bibliotece. Lepiliśmy z plasteliny kwiatki, zwierzaki oraz co nam przyszło do głowy. Dziewczęta chętnie grały w grę Wróżki. Wymawiały zaklęcia… i kręciły strzałką, komentowały – rozmów, śmiechu nie było końca. Na puzzle przeważnie brakowało czasu, ale udało się ułożyć BRAWO. Oczywiście nie zabrakło elementu wiosennego – bukiety kwiatów pięknie się prezentują na gazetce w bibliotece. Szkoda, że ferie tak szybko się skończyły. No cóż, co dobre szybko się kończy zobaczymy się za rok.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa