W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Festiwal „Na styku kultur” – Zamek w Baranowie Sandomierskim [FOTO, VIDEO]

Na początku października, w murach baranowskiego zamku odbyła się kolejna edycja Festiwalu „Na styku kultur”. Głównym celem projektu, było pokazanie przenikania się kultur, dworskiej i ludowej. Aby podkreślić ich wzajemne oddziaływanie, w ramach festiwalu odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego i dworskiego.

Można było na własną rękę przekonać się jakie wzory, techniki rękodzielnicze występowały i na dworze szlacheckim i w chacie włościańskiej. Goście festiwalu mogli sami przenieść się w czasie i wykonać potrawy charakterystyczne zarówno dla kuchni ludowej, jak i dworskiej.

Jednym z punktów programu był pokaz tańców dworskich, jednego z najważniejszych elementów przyjęć spotkań i uroczystości. Pokaz poprowadziła Chorągiew Sandomierska. Koncert w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Contrabellum, zaprezentował bogactwo dawnej muzyki szlacheckiej z XVI, XVII i XVIII wieku.

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa