W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Festyn „Powitanie Jesieni”

W niedzielę 30 września odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez OSP Malinie II i Zespół Szkół w Maliniu. Przybyli uczniowie ze swoimi rodzinami, aby wspólnie oglądać występy i brać udział w różnych zabawach i konkurencjach przygotowanych z okazji powitania jesieni.

Zebranych powitali: prezes OSP Malinie II, Arkadiusz Rusin i dyrektor ZS w Maliniu, Lidia Rakoczy, zapraszając do wspólnej zabawy. Najpierw zaprezentowała się klasa 0b, która pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Renaty Drzymały przygotowała 4 tańce.

Zachwyciła nie tylko wspaniała choreografia, wykonanie, ale również piękne stroje i rekwizyty. W przerwach pomiędzy tańcami zabawy ruchowe przy muzyce prowadziła wychowawczyni klasy 0a, pani Katarzyna Bzduła, razem ze swoją asystentką, panią Pauliną Daniel. Do zabawy włączyły się nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy z zapałem tańczyli „Kaczuszki”, „Makarenę”, czy „Pszczółkę Maję”. Wielką atrakcją festynu były warsztaty i pokazy z robotyki, kryminalistyki, chemii, fizyki, pierwszej pomocy oraz animacje prowadzone przez studentów w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Zespół Szkól w Maliniu od tego roku szkolnego przystąpił do ogólnopolskiego projektu, dzięki któremu w szkole będą organizowane lekcje z różnych dziedzin nauki polegające na prowadzeniu doświadczeń i warsztatów przygotowanych przez studentów. Szkolnym koordynatorem zajęć jest pani Katarzyna Sikora. Uczniowie byli zachwyceni pokazami, w których mogli uczestniczyć, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy, obserwowali doświadczenia chemiczne i fizyczne, bawili się w konstruktorów na robotyce i uczyli się pobierać odciski palców na kryminalistyce. Chętnie modelowali różne kształty z balonów i malowali sobie twarze. Wszystko pod fachowym okiem studentów i koordynacją pań: Renaty Lasek, Ewy Krępy i Urszuli Czerw.

Kiedy na piętrze trwały warsztaty, na parterze wielką popularnością cieszył się „Kącik Malucha” przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu. Dzieci bawiły się w basenie z piłeczkami, budowały z klocków, malowały rysunki, korzystały z zabaw na podłodze interaktywnej. Opiekę w kąciku sprawowały panie: Ewelina Łachut, Magdalena Łanucha, Natalia Krawiec i Renata Hyjek, która dodatkowo malowała twarze.

W sali gimnastycznej cały czas trwały występy i konkursy. Dzieci otrzymały upominki dzięki sponsorom: Urzędowi Gminy w Tuszowie Narodowym, firmie „Xerima” i firmie „Cobi”. Konkurencje prowadziły panie: Grażyna Król i Małgorzata Maziarz, wzięli w nich udział także dorośli. Trzeba było się wykazać sprawnością fizyczną, szybkością, a także precyzją, o czym przekonali się rodzice, chodząc grupowo na drewnianych nartach.

Kolejnym punktem imprezy była inscenizacja przygotowana pod kierunkiem pani Katarzyny Sikory. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IVa: Maja Nowak, Patrycja Marmura, Anna Gagat, Marta Pazdro, Szymon Pyź, Przemysłąw Piekarski, Marek Bukowski i Adrian Sieczka. Dzieci pokazały, jak powinien wyglądać „Dzień bez komputera” i zachęcały wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Po przedstawieniu przyszedł czas na występy wokalne uczniów ZS w Maliniu. Na scenie wystąpili i zaśpiewali: Jakub Turkosz, Natalia Maziarz i Kamila Kozak z klasy VI, Nikola Groele i Emilia Gagat z klasy VIII, Patrycja Marmura, Maja Nowak, Anna Gagat, Marta Pazdro z klasy IVa i Karol Hyjek z klasy V. Festyn zbiegł się z „Dniem Chłopaka”, uczennice z klasy VIII zaśpiewały piosenkę dla panów, a panie częstowały cukierkami wszystkich mężczyzn.

Pani Natalia Krawiec przygotowała ze swoimi uczniami piosenkę i taniec pt. „Baby Sark Dance”, a cała społeczność szkolna zatańczyła „Taniec belgijski”, którego od 2 tygodni uczyła pani Małgorzata Maziarz. Rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszy wianek, w którym zwyciężyła Natalia Skiba z klasy VIII, a drugie miejsce zajęła Anna Pietryka z klasy V.

Podsumowaniem festynu i jednocześnie największą atrakcją był koncert księdza Sławomira Krzyżanowskiego, który na co dzień uczy religii w Maliniu i jest wokalistą zespołu „Na Trzy”. Ksiądz zaśpiewał piosenki ze swojej płyty, a także znane przeboje „Arki Noego”, podczas których zaprosił do zabawy dzieci i dorosłych.

Odbyła się też zbiórka charytatywna. Strażacy z OSP Malinie II zbierali datki na leczenie druhny z OSP Radomyśl Wielki, która uległa wypadkowi samochodowemu, kiedy spieszyła się na wezwanie do akcji ratunkowej. Wszyscy okazali swoje dobre serce i udało się zebrać ponad 1200 zł. „To bardzo dużo, wszystkim dziękujemy za wsparcie” – powiedział naczelnik OSP Malinie II, Waldemar Sieczka.

Zmęczeni i głodni uczestnicy festynu mogli skorzystać z oferty firmy „Bumerang Serwis”, która zapewniła również sprzęt i nagłośnienie do sali gimnastycznej, a pan Tomasz Kłoda zadbał o obsługę muzyczną całej imprezy. Można było zjeść pyszne, domowe ciasto, które specjalnie na tę okazję upiekły panie ze szkolnej kuchni: Paulina Marmura, Bożena Jedlikowska i Grażyna Uzar. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy na parterze szkoły czuwali strażacy i nauczyciele: Lesław Jachowicz, Anna Jachowicz, Maria Leśniak, Maria Jamróz i Beata Wojciechowska – Durda. Odpowiedzialne za przygotowanie i poprowadzenie festynu były nauczycielki: Katarzyna Sikora i Grażyna Król. Jesienną dekorację w całej szkole wykonały panie: Renata Hyjek, Małgorzata Maziarz, Renata Drzymała, Natalia Krawiec i Ewelina Łachut.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu.

Opublikował: Łukasz Furtek

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa