W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Filia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej na czas nieokreślony!

Od stycznia 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej funkcjonowała Filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu. Umowa bezpłatnego użytkowania dwóch pomieszczeń szkoły wygasła z końcem sierpnia, dlatego we wrześniu podpisana została nowa umowa, tym razem bezterminowo. 

Dzięki wsparciu i przychylności starosty powiatu mieleckiego pana Stanisława Lonczaka uczniowie i rodzice gminy Padew Narodowa oraz gmin sąsiednich będą mieli możliwość skorzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej blisko miejsca swojego zamieszkania. Pedagog, psycholog i logopeda zatrudnieni w  poradni będą nie tylko diagnozować potrzeby uczniów, ale także udzielać bezpośredniej pomocy dzieciom i rodzicom oraz prowadzić działalność profilaktyczną, wspierającą wychowawczą i edukacyjną funkcję szkoły.

Podpisanie nowej umowy przez dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pana Wacława Nelca i dyrektora Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej panią Annę Uzar  odbyło się w dniu 13 września. W spotkaniu uczestniczył starosta powiatu pan Stanisław Lonczak, wójt gminy Padew Narodowa pan Robert Pluta, przewodniczący rady gminy pan Janusz Bik, przewodnicząca komisji oświatowo-socjalnej pani Teresa Mazur oraz sekretarz gminy pani Małgorzata Brożyna. 

Starosta powiatu pan Stanisław Lonczak z zadowoleniem obejrzał pomieszczenia, które zostały przeznaczone do wykorzystania przez poradnię, a nawet miał okazję obserwować pracę logopedy, zatrudnionego w poradni. Wyraził przekonanie, że Filia Poradni, przekształcona w Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu, właściwie spełni swoją rolę, służąc mieszkańcom gminy Padew Narodowa i nie tylko. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa