W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video Sport

Fin Petteri Forsell nowym nabytkiem PGE FKS Stali Mielec!

Petteri Forsell urodził się 16 października 1990 roku w Kokkoli. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w lokalnym klubie Kokkolan Palloveikot. W 2009 roku podpisał kontrakt z klubem z Veikkausliiga Vaasan Palloseura, lecz po jednym sezonie odszedł do IFK Mariehamn.

5 sierpnia 2012 roku podpisał kontrakt z tureckim Bursasporem. W marcu 2013 roku został wypożyczony do IFK Mariehamn. Do Polski trafił w 2016 roku, gdzie w lutym podpisał kontrakt z Miedzią Legnica. Kolejnym polskim Klubem Forsella była Cracovia, gdzie w czerwcu 2017 roku podpisał trzyletni kontrakt. Pobyt w krakowskim Klubie nie trwał długo, gdyż w tym samym miesiącu rozwiązano kontrakt.

W sierpniu 2017 roku trafił na jeden sezon do drużyny Örebro SK. 12 stycznia 2018 roku powrócił do Miedzi Legnica, gdzie przyczynił się do pierwszego awansu Miedzi do Ekstraklasy, w której zadebiutował 20 lipca 2018 roku – wtedy też został pierwszym piłkarzem Miedzi, który zdobył bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Ostatnim przystankiem w piłkarskiej karierze Forsella była Korona Kielce. W Ekstraklasie w 51 spotkaniach strzelił 17 goli i zaliczył pięć asyst. Razem z Reprezentacją Finlandii, Forsell przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Dziś dołączył do drużyny PGE FKS Stali Mielec, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej.

Petteri Forsell związał się z mieleckim Klubem do końca sezonu. Występować będzie z numerem 17 na koszulce.

A oto jeden z jego rzutów wolnych.

Zobacz też...