W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Finał 24. MFM z muzyką filmową

Koncert finałowy 24. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego wybrzmiał utworami, które publiczność dobrze zna z polskiego kina. Największe przeboje wielkiego ekranu mielczanie usłyszeli w znakomitym wykonaniu Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Partie wokalne wykonywali: Milena Lange (sopran) i Michał Romanowski (bas). 

 

Motywem przewodnim koncertów 24. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego była muzyka filmowa. Sinfonietta Cracovia podzieliła się z publicznością swoją interpretacją muzyki z filmów Andrzeja Wajdy, Milo Curtis i Drum Freaks – melodiami filmowymi Krzysztofa Komedy, nic więc dziwnego, że i wykonawcy finałowego koncertu zagrali muzykę inspirowaną przebojami polskiego kina. 

Artyści zachwycili wspaniałym wykonaniem i muzycznymi pomysłami. Nic dziwnego, że publiczność dała się uwieść, świetnie współtworzyła atmosferę wspaniałej, muzycznej uczty, a na zakończenie owacją żegnała muzyków. 

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory z filmów: „ Ogniem i mieczem”, „Stawka większa niż życie”, „Dziewiąte wrota”, „Przygody pana Michała”, „Czarne chmury”, „Stara baśń”, „Janosik”, „Czterej pancerni i pies”, „Ziemia obiecana”, „Dziecko Rosemary”, „Nie lubię poniedziałków”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Noce i dnie”. 

Koncert odbył się 26 września 2021 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Poprowadził go Andrzej Krusiewicz. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa