W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Finał M4 – już w piątek

Zapraszamy w najbliższy piątek (23 września br.) na finałowe podsumowanie 10 edycji projektu „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”. Będzie wystawa na Górce Cyranowskiej, uroczyste spotkanie z jubileuszem M4 oraz prezentacja zdjęć i premiera publikacji fotograficznej.

 Zaczynamy o godz 17:45 tuż obok Górki Cyranowskiej w okolicach przystanku autobusowego.

Tam uczestnicy warsztatów FOTO+SŁOWO pokażą wybrane zdjęcia w formie wystawy plenerowej. O 18:30 w Domu Kultury SCK w Mielcu rozpocznie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi efektów tegorocznego M4 oraz chcą z nami powspominać poprzednie edycje.

Będą zdjęcia, filmy i tort. Spotkanie zakończy ok. godz. 21 premiera artzinu – publikacji, na którą składają się zdjęcia i teksty przygotowane przez uczestników warsztatów z Michałem Łuczakiem.

Wspominamy również 10 lat spędzonych z M4. To była niezwykła przygoda, mnóstwo satysfakcji, nerwów, porażek i sukcesów, nieocenione doświadczenia, setki poznanych ludzi, spełnione marzenia, nowe etapy w życiu. Współpracowaliśmy ze wspaniałymi artystami z wielu różnych dziedzin sztuki.

Zaangażowaliśmy w pracę na rzecz kultury w Mielcu kilkuset wolontariuszy. Spotkaliśmy się z nieocenioną pomocą ze strony samorządów, instytucji kultury, lokalnych firm, dziennikarzy i osób prywatnych.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne JARTE. 10 edycja M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce #SZTUKAWYRAZU jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.

 

M4 – 10 edycja #SztukaWyrazu

 

Naszym celem było podkreślenie wartości twórczej ekspresji, wyrażania się poprzez obraz i słowo. Zachęcaliśmy do bycia aktywnym, ambitnym i twórczym. Do próbowania czegoś nowego.  Z jednej strony zaproponowaliśmy program kulturalno-edukacyjny dla dzieci w nowatorskiej formie, z drugiej – pokazaliśmy lokalnych twórców i daliśmy im możliwość współpracy z doświadczonymi artystami.

Uważamy, że należy wzmacniać zainteresowanie sztuką, ponieważ sprzyja to poszerzaniu horyzontów, większej otwartości i aktywności społecznej. Nasz projekt nie jest typowym wydarzeniem kulturalnym. Bazuje na idei animacji kultury, polegającej na włączaniu  ludzi w kulturę oraz na upowszechnianiu jej w środowiskach zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce to happening artystyczny. Integruje ludzi i poszerza horyzonty. Buduje świadomość siły kultury i sztuki. M4 sprawia, że sztuka istnieje w Mielcu.

PROGRAM NASZEGO WYDARZENIA:

 

godz. 17:45 Wernisaż wystawy fotograficznej

(Górka Cyranowska, tuż obok przystanku autobusowego)

godz. 18:30 10 edycja M4 | 10 lat M4 – podsumowanie

(sala nr 1, Dom kultury SCK w Mielcu)

godz. 21:00 Pokaz zdjęć

(sala nr 1, Dom kultury SCK w Mielcu)

 

 imggcsi5ff63ccdafe94d9a7fe55f559e791971c7553f38mpid8maxwidth1440maxheight780

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa