W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Finał miejski konkursu ”Zapobiegajmy pożarom”[FOTO]

W piątek 2 marca w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Skłodowskiej odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji konkursu „Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu miejskim organizowanego od lat przez zarząd miejski OSP Mielec.

Tematyka konkursu jak zwykle obejmowała wielorakie działania jednostek straży pożarnej. Uczestnikami były dzieci i młodzież z kilkudziesięciu mieleckich placówek oświatowych od najmłodszych przedszkolaków po uczniów klas drugich i trzecich z mieleckich gimnazjów.

Jak podkreślał przewodniczący jury Piotr Toczyński (prezes zarządu miejskiego OSP) dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i opiekunów młodzi mieleccy plastycy licznie i bardzo chętnie biorący udział w konkursie, od wielu lat odnoszą w nim wiele sukcesów zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim.

Oprócz Piotra Toczyńskiego prace oceniali: Dorota Łaz, Bożena Stryjnik (nauczycielki plastyki z SP 6 i SP 9) i Robert Płoszaj (przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Mielcu).

Jako pierwsze dyplomy uczestnictwa i upominki odebrały najmłodsze dzieci z mieleckich przedszkoli. Następnie wykonujący zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec oraz sekretarz miasta Monika Szczodry wręczyli nagrody i dyplomy laureatom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci przedszkolnych przyznano pięć wyróżnień. Otrzymali je: Gabriel Chorzępa i Eryk Pondo z Przedszkola Miejskiego nr 16, Łucja Strycharz z PM nr 7, Antonina Musiał z PM nr 2 oraz Patryk Zając z PM nr 8.

Wśród uczniów klas I-III ze szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymał uczeń klasy II Bartłomiej Klich uczęszczający na zajęcia plastyczne prowadzone przez Dom Kultury SCK. Drugie miejsce przyznano Sylwii Opałacz (klasa III – Dom Kultury Mielec).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Tymon Wdowiarz (klasa II z SP nr 11), Jakub Nikodem (klasa I SP nr 3), Anna Maria Piękoś (klasa II z SP nr 11)

Pierwsze miejsce w grupie uczniów z klas IV – VI zajęła Weronika Machnik (klasa IV – Dom Kultury SCK). Dalsza kolejność:

2.Angelika Malczyńska (kl. V b – SP nr 9)

3.Roksana Tenczyńska (kl.VI b – SP nr 9) i Aleksandra Klich (kl.VI b – SP nr 9)

4.Emilia Paluch (kl. VI d – SP nr 6)

5.Zofia Zawadzka (kl.VI – SP nr 7).

Laureatami wśród uczniów klas VII-VIII oraz z gimnazjalnych klas II i III zostali:

1.Emilia Roman (kl. II – Gimnazjum nr 3)

2.Wojciech Machnik (kl. II – Gimnazjum – Dom Kultury SCK Mielec)

3.Emilia Sobuś (kl. VII – SP nr 9)

4.Karolina Bielatowicz (kl.VII – SP nr 9)

Edward Tabor

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości