W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego [FOTO]

5 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Wśród gości spotkania byli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu Grzegorz Piechota, wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który objął Mecenat Kulturowy nad imprezą, finaliści wraz z opiekunami.

Spośród 82 prac, jakie napłynęły na konkurs, z klas I-III szkół podstawowych z powiatu mieleckiego dziewięć prac nagrodzono, a pięć wyróżniono. Nagrody ufundowane przez Powiat Mielecki i Gminę Tuszów Narodowy wręczyli wójt gminy Andrzej Głaz, przedstawiciel starostwa Grzegorz Piechota oraz dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym Małgorzata Wieczerzak.

Finał uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy Ia i III pt. Dbam o czyste powietrze. Scenkami rodzajowymi i tańcem uczyli gości i kolegów, jak postępować, aby powietrze było czyste.

Wójt Andrzej Głaz podkreślił znaczenie edukacji proekologicznej w obecnej rzeczywistości i docenił wartość edukacji dorosłych poprzez dzieci. Wspólne spotkanie nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz i uczniów umilił poczęstunek, a dzieciom dodatkowo pobyt w Centrum Pamięci generała Sikorskiego.
Dyrektor ZSP w Tuszymie Mirosław Basara podziękował w imieniu uczestników za wartościową ponadprogramową inicjatywę edukacyjną oraz za radość dzieci wywołaną cennymi nagrodami.

Małgorzata Wieczerzak wyraziła gorące podziękowania za otwartość oraz chęć współpracy instytucji i placówek ze szkołą dla realizacji wspólnego efektu wychowawczego. Pracę nad przebiegiem konkursu koordynowała Grażyna Zalewska -Vizauer.

SP Tuszów Narodowy

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Artur Kowalski 9 czerwca 2019 (niedziela) at 12:04

Fantastyczny konkurs, i świetny sposób na szerzenie świadomości ekologicznej u dzieci! Sam żeby nie być gołosłownym wymieniłem piec węglowy na ekologiczny kocioł z certyfikatem ecodesign EEI PELLETs, by dzieci nie zarzuciły mi, że jedno gadam drugie robię.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa