W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka

Finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego “Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”[FOTO]

8 czerwca 2021 r. w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbył się finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”.

Hasłem konkursu były słowa: “Godność i powołanie człowieka w czasach próby”. Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium w Zabawie od modlitwy o kanonizację bł. Karoliny (patronki młodzieży) i błogosławieństwa relikwiami bł. Karoliny.

Finałowa gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się w koncertowym namiocie przy Kościele. Na konkurs napłynęło prawie tysiąc sto prac z całej Polski.

V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu godnie reprezentowali uczniowie z klas drugich: Oliwia Dąbrowska, Oliwia Gruszecka, Maja Kilian, Ewelina Pietras, Jagoda Pomykała, Patrycja Wilk i Konrad Ziarko, którzy zainspirowani na katechezie postacią bł. Karoliny wykonali konkursowe prace w kategorii literackiej i plastycznej pod kierunkiem dr Jolanty Witek.

Oliwia Dąbrowska z kl. II C otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej za wiersz pt. ”Godność”, który został opublikowany w książce pt. „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” – zbiorze materiałów pokonkursowych zawierających nagrodzone wiersze i rysunki we wszystkich kategoriach wiekowych. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczyli:

Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Ks. Biskup udzielił także pasterskiego błogosławieństwa dla V LO. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Na zakończenie uroczystości była przygotowana słodka niespodzianka dla wszystkich uczestników w postaci jubileuszowego urodzinowego tortu oraz gorący poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i dalszych twórczych inspiracji.

Oprac. Jolanta Witek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa