W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Finałowy turniej mini siatkówki

W dniu 20 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu była gospodarzem Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w minipiłce siatkowej.

Do Mielca przyjechały zwycięskie drużyny z półfinałów wojewódzkich: SP nr 4 z Jasła, SP Straszydle, zwycięzca barażowego turnieju – SP 15 Przemyśla oraz gospodarz SP 6 Mielec.

Podczas losowania wyłoniono pary, których zwycięzcy mieli zagrać w finale. Pierwszy mecz półfinałowy rozegrały między sobą zespoły SP 4 Jasło i SP 15 Przemyśl. W tym meczu lepsze okazały się zawodniczki z Przemyśla, wygrywając ze swoimi rywalkami 2-0.

Drugą parę półfinałową tworzyły drużyny SP Straszydle i SP 6 Mielec. Gospodynie nie pozostawiły przeciwnikowi złudzeń, kto jest lepszy i odniosły pewne zwycięstwo 2-0, zapewniając sobie grę w finale. W meczu o 3. miejsce zagrały drużyny SP Straszydle i SP Jasło. Mecz ten obfitował w wiele zwrotów akcji na boisku, trudno było wskazać jednoznacznie faworyta.

Pierwszy set przypadł zawodniczkom ze Straszydla, lecz w drugim secie musiały one uznać wyższość drużyny z Jasła i o wygranej musiał zdecydować tie-break. W tie-breaku więcej zimnej krwi i cierpliwości w konstruowaniu akcji zachowały zawodniczki z Jasła i to one odniosły sukces, wygrywając w decydującym secie. Wygrana ta spowodowała iż zawodniczki z Jasła mogły się cieszyć z 3. miejsca w Finale Wojewódzkim, zdobywając tym samym brązowy medal.

W finale spotkały się najlepsze zespoły, a były nimi SP 15 Przemyśl i SP 6 Mielec. Gospodynie pewnie pokonały swoje koleżanki z Przemyśla w dwóch setach 2:0 (25-12, 25-12). Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została Daria Bogdan (SP6 Mielec). Tym samym złote medalistki, drużyna SP 6 Mielec prowadzona przez trenerki Agnieszkę Gliwę i Beatę Cetnar, zostały mistrzyniami województwa podkarpackiego w minisiatkówce dziewcząt na rok 2019. Należy tutaj wspomnieć, że jest to ich 9. finał z rzędu.

Skład zwycięskiej drużyny: Emilia Nelec, Wiktoria Murjas, Daria Bogdan, Nadia Bogdan, Wiktoria Ciechoń, Emilia Kościelna, Małgorzata Sobota, Oliwia Madycka, Wiktoria Andrychowska, Kornelia Hyjek. Z ogromną satysfakcją informujemy, iż w dniach 23-26.05.2019 zwycięska drużyna SP 6 Mielec będzie reprezentować województwo podkarpackie na Ogólnopolskim Turnieju mini piłki siatkowej w Głuchołazach.

Dziękujemy wszystkim kibicom, dyrekcji szkoły: Panu Grzegorzowi Tychanowiczowi, Pani Dyrektor Marzenie Rybak, Pani Dyrektor Beacie Czarnocie oraz gościom: Pani Prezydent Adrianie Miłoś, Panu Arkadiuszowi Gałkowskiemu naczelnikowi Wydziału Edukacji, Pani Dorocie Lib – Bazerze kierownik Działu Sportu Wojewódzkiego Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie za przybycie i kibicowanie.