W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Finały Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup 2023 [FOTO]

Ponad pół tysiąca dzieci wzięło udział w siódmej edycji Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” 

Wielkim finałem w Mielcu zakończyła się siódma edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” w piłce ręcznej. To turniej dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu aż trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników. 

To kolejny rok, w którym wzrasta zainteresowanie regionalną Ligą Młodzieżową „Enea Cup”. Turniej organizowany przez klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec i wspierany przez Eneę Elektrownię Połaniec na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych. 

Bardzo cieszymy się, że wspólnie z Eneą Elektrownią Połaniec mogliśmy zorganizować rozgrywki sportowe dla ponad pół tysiąca dzieci – mówi Roman Kowalik, prezes klubu Handball Stal MielecRegionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to sportowe rozgrywki przeprowadzone w duchu fair play. Chcemy w dzieciach zaszczepić zdrowy tryb życia, a sport jest jego bardzo ważną częścią. Dziękujemy Enei Elektrowni Połaniec za wsparcie tego przedsięwzięcia.

Zawsze z przyjemnością wspieramy rozwój aktywności sportowej, w szczególności tej dotyczące dzieci i młodzieży z naszego sąsiedztwa. Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w rozgrywkach Enea Cup. Turnieje te pokazały, że piłka ręczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wierzę, że poprzez takie inicjatywy, sport ten będzie rozwijał się jeszcze prężniej – powiedziała Agnieszka Wojdan,  prezes Enei Elektrowni Połaniec.

W ramach projektu przeprowadzono również szereg akcji popularyzujących sport w szkołach. Zawodnicy Handball Stali Mielec poprowadzili bowiem zajęcia z piłki ręcznej dla dzieci ze szkół podstawowych z Połańca, Mielca i Przecławia. 

Przy okazji tak wspaniałej inicjatywy, chcemy krzewić wartości sportowe w dzieciach i młodzieży – potwierdza Roman KowalikDlatego, jako klub Handball Stal Mielec, przeprowadziliśmy wiele akcji współistniejących z Regionalną Ligą Młodzieżową „Enea Cup”. Były to zajęcia treningowe poprowadzone przez naszych profesjonalnych zawodników, występujących w ogólnopolskiej Lidze Centralnej. 

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” organizowana jest nieprzerwanie od 2017 roku. W tym roku z rozgrywkami zawitaliśmy do Radomyśla Wielkiego, Cmolasu, Mielca i Staszowa. Projekt od samego początku wspiera Enea Elektrownia Połaniec.

Tegoroczne zawody odbyły się w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8 szkoły podstawowej). Zwycięzcy każdej grupy awansowali do finału. Uczestnikami projektu byli łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników. Turnieje odbyły się w kilku lokalizacjach na terenie Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Pierwsze zawody odbyły się już 6 marca w hali sportowej w miejscowości Cmolas w powiecie kolbuszowskim, a finał został zorganizowany 9 maja w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. 

Podczas rozgrywek finałowych drużyny rywalizowały w formule final four. W kategorii młodszej mecze półfinałowe wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu i Szkoły Podstawowej w Maliniu. Szczególnie emocjonujący był ten drugi półfinał (Malinie – Sichów), w którym do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka i rzuty karne. W finale lepsi byli mielczanie, którzy wygrali ze Szkołą Podstawową w Maliniu. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło Szkole Podstawowej z Sichowa, a czwarte Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu.

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, nasza praca w szkole i na treningach przynosi rezultaty – powiedział trener Tomasz Sondej, opiekun drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 8. – Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom, bo poziom był naprawdę wysoki i wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze – dodał. 

W kategorii starszej do finału awansowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie. Spotkanie finałowe dostarczyło wielu emocji, bo choć ostatecznie wygrała drużyna z Cmolasu, to zespół ze Staszowa nie poddawał się i do końca walczył o doprowadzenie do dogrywki. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczyła Szkoła Podstawowa z Malinia, a na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu.

WYNIKI:

Kategoria klas 4-6:

Półfinały: 

 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu – Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu 9:4
 • Szkoła Podstawowa w Sichowie – Szkoła Podstawowa w Maliniu 11:11 (karne: 0:3)

Mecz o 3.miejsce: 

 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu – Szkoła Podstawowa w Sichowie 7:9

Finał: 

 • Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu – Szkoła Podstawowa w Maliniu 12:6

Kategoria klas 7-8:

Półfinały: 

 • Szkoła Podstawowa w Maliniu – Szkoła Podstawowa w Cmolasie 7:14
 • Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu – Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie 4:8

Mecz o 3. miejsce: 

 • Szkoła Podstawowa w Maliniu – Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu 10:8

Finał: 

 • Szkoła Podstawowa w Cmolasie – Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie 6:5

Po rozgrywkach nastąpiło uroczyste rozdanie nagród, pamiątkowych dyplomów i zestawów akcesoriów sportowych przygotowanych przez Eneę Elektrownię Połaniec. Specjalne statuetki otrzymali również najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów:

 • Szymon Wilk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu)
 • Szymon Łukasik (Szkoła Podstawowa w Maliniu)
 • Bartek Janyst (Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu)
 • Igor Legawiec (Szkoła Podstawowa w Sichowie)
 • Kacper Augustyn (Szkoła Podstawowa w Cmolasie)
 • Marek Bukowski (Szkoła Podstawowa w Maliniu)
 • Igor Rozmus (Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu)
 • Bartłomiej Krasa (Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie)

Ponadto wyróżniono również najlepszych bramkarzy w obu kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej nagrodę otrzymał Ignacy Skowron ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu, a w kategorii starszej Bartłomiej Urban ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie.

Nagrody wręczali Roman Kowalik – prezes Handball Stali Mielec, Krzysztof Magda właściciel firmy Magda Nadruki oraz zawodnicy i trener Handball Stali Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa