W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Finisaż wystawy poplenerowej [FOTO]

Po ponad miesięcznej przerwie Galeria ESCEK otwiera swoje drzwi dla mielczan!

9 maja o godz. 18.00 odbędzie się finisaż wystawy poplenerowej z udziałem dwóch komisarzy plenerów, Jana Zygmunta Majczaka i Maksymiliana Starca.

Wystawa w Galerii ESCEK to podsumowanie pracy artystów polskich i zagranicznych, którzy uczestniczyli w plenerach w Kolbuszowej, Łańcucie oraz Niedzicy-Frydmanie.

Opiekunowie plenerów, Jan Majczak (Łańcut i Frydman) i Maksymilian Starzec (Kolbuszowa) organizują co roku wspólną wystawę, prezentującą najlepsze prace, które powstały podczas plenerów. Wystawa podsumowująca efekty plenerów malarsko-rzeźbiarskich to już wieloletnia mielecka tradycja. Ekspozycja, którą do 9 maja gości Galeria ESCEK, obejmuje prace z plenerów w Kolbuszowej (2019), Łańcucie (2019 i 2020), oraz Frydmanie –Niedzicy (2019 i 2020).

Plenery w Łańcucie i Kolbuszowej to wydarzenia o bardzo długiej tradycji. W 2020 roku międzynarodowy plener odbył się w Łańcucie po raz 23. Na kolbuszowski plener artyści malarze i rzeźbiarze przyjechali w 2019 roku po raz 19. Najkrótszy stażem jest plener w Frydmanie-Niedzicy, w 2020 roku artyści gościli tam po raz 5. Wszystkie plenery miały międzynarodową obsadę. W sumie w 5 plenerach uczestniczyło 61 artystów z Polski, Czech, Ukrainy, Słowacji.

Warto zauważyć, że obok amatorów w plenerach uczestniczą profesjonaliści. W plenerze we Frydmanie uczestniczyło trzech artystów z tytułem profesorskim.

Wystawa poplenerowa w Galerii ESCEK SCK odbyła się po raz 19.

Zapraszamy na finisaż wystawy, w którym udział może wziąć także publiczność, ale przypominamy, że liczba osób, które mogą przebywać w Galerii jest ograniczona obostrzeniami epidemicznymi (15 m kw. na osobę).

.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa