W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Finisaż wystawy Złoto Bałtyku oraz koncert świąteczny Zespołu Ignis Dei

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny „Ignis Dei” działający przy mieleckiej bazylice mniejszej św. Mateusza zapraszają na uroczysty finisaż wystawy bursztynu połączony z wyjątkowym świątecznym koncertem.

Wydarzenie jest kolejnym muzycznym wydarzeniem odbywającym się w mieleckim Pałacyku Oborskich.
Na finisażu po raz ostatni będzie można zobaczyć czasową wystawę Złoto Bałtyku, wypożyczoną od prywatnego kolekcjonera z Krakowa.

Przypominamy, że na ekspozycji podziwiać można przepiękne okazy inkluzji roślinnych i zwierzęcych, biżuterię , rzeźby, ozdoby czy narzędzia służące do obróbki jantaru.
Wystawa przez cały okres eksponowana cieszyła się ogromną i niesłabnącą popularnością. Do muzeum zawitały liczne grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne z Mielca, okolic, a także turyści z różnych stron Polski.
Uświetnieniem finisażu będzie koncert zespołu Ignis Dei, który zaprezentuje kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki w ciekawych aranżacjach. Sama nazwa zespołu pochodzi z języka łacinskiego i oznacza „Ogień Boży”.
Zespół tworzy młodzież uczęszczająca do drugiego i trzeciego Gimnazjum, I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz studenci. Właśnie mija rok odkąd grają razem. Młodzi artyści wykonują zarówno muzykę chrześcijańską, jak i m.in. rozrywkową, góralską. Za aranżacje muzyczne odpowiada Pan Marek Fijałkowski, natomiast zespołem kieruje ks. Kamil Kopyt z Parafii św. Mateusza.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę – 14 stycznia w Pałacyku Oborskich. Rozpoczęcie o godzinie 17.00. Wstęp bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy do udziału!

Iwona Groele – Muzeum Regionalne SCK w Mielcu
Ks. Kamil Kopyt – Parafia św. Mateusza Ap. i Ew. w Mielcu

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa