W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Firma Budowlana Arkada Mielec rozbuduje Sąd Rejonowy

Firma Arkada Mielec za 10 280 570 zł przebuduje istniejący budynek Wydziału Ksiąg Wieczystych i rozbuduje o nowy budynek administracyjno-biurowy kompleks obiektów Sądu Rejonowego w Mielcu wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu”.

Całe przedsięwzięcie ma być realizowane w trzech etapach. Pierwszy obejmować będzie budowę nowego budynku administracyjno-biurowego wraz z łącznikiem do istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz z wyposażeniem stałym i ruchomym. Drugi etap, to z kolei przebudowa i zmiana sposobu użytkowania poddasza budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych (po czasowym przeniesieniu pracowników i wyposażenia WKW do nowego budynku), Ostatni etap obejmuje wreszcie zagospodarowanie terenu.

Nowy budynek będzie miał wymiary 20,50 m x 15,10 m i zbudowany zostanie na planie wielokąta, posiadał będzie trzy kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, podpiwniczenia na całej swej powierzchni. Z istniejącymi sądowymi budynkami (w szczególności z budynkiem WKW) zostanie skomunikowany za pośrednictwem łącznika, poprowadzonego na poziomie I piętra. W efekcie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 700 m2.

Z kolei przebudowa poddasza budynku wydziału ksiąg wieczystych nie wpłynie na jego kształt. Jedynymi widocznymi z zewnątrz skutkami realizacji inwestycji będą m.in. nowe okna połaciowe doświetlające projektowane pomieszczenia na poddaszu. Likwidacji ulegną natomiast istniejące lukarny poddasza nieużytkowego, a nową konstrukcję uzyska więźba dachowa wraz z warstwami termoizolacyjnymi, poszyciem i pokryciem.

Inwestycja ma potrwać 36 miesięcy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa