FKS PGE Stal Mielec – GKS Jastrzębie 1962 3 : 1 [FOTO, VIDEO]

Wczoraj przy ulicy Solskiego trener Dariusz Marzec zaliczył swój udany debiut. Nowa, bardziej widowiskowa koncepcja wyprowadzenia piłki ze środka pola przypadła do gustu kibicom.

W zaciętym meczu obie drużyny miały swoje szanse, jednak piłkarze Stali mieli ich znacznie więcej. Mimo utraty bramki mielczanie nie tracili entuzjazmu, a pomógł im w tym gorący doping nielicznej publiczności. Nasi piłkarze pełni optymizmu wchodzili do szatni.

Bardzo dobry mecz. Stal zagrała ofensywnie, wciągając Jastrzębie do gry pozycyjnej, co przełożyło się na stworzenie kilku znakomitych akcji, z których mogły paść bramki. Nie do upilnowania był Andrea Prokić, który dał prowadzenie Stali i jeszcze w tej samej minucie mógł podwyższyć wynik na 2:0, jednak trafił w słupek. Jastrzębie było groźne z kontry, jednak bramkę na 1:1 strzeliło po ataku pozycyjnym, w którym obrona Stali była bardzo bierna, co wykorzystał napastnik Jastrzębia. Wynik został ustalony w drugiej połowie po strzale Getinngera a w 90 minucie po szybkiej kontrze wynik ustalił na 3:1 Paluchowski. Był to szybki i ciekawy mecz.