FKS Stal Mielec – Górnik Łęczna 1:0 [FOTO, VIDEO]

Faworytem tego spotkania byli mielczanie, którzy zgromadzili 31 punktów i zajmowali wysokie miejsce w tabeli; piłkarze z Łęcznej zajmowali przedostatnie miejsce, z 18. punktami.

Mecz został poprzedzony minutą ciszy ku czci, prezydenta Mielca Daniela Kozdęby, który 28 lutego zmarł w wieku 41 lat, po długiej i ciężkiej chorobie.

Piłkarze Górnika Łęczna zanotowali drugą z rzędu porażkę i 11 kolejny mecz bez zwycięstwa w Nice I lidze.

A w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej biało-niebiescy wygrali u siebie 1:0. Pierwsza połowa potyczki w Mielcu nie należała do porywających. W 10. minucie gospodarze po raz pierwszy znacząco zagrozili łęcznianom. Wynik otworzyli miejscowi. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Maksymilian Banaszewski.

Pomocnik biało-niebieskich otrzymał bardzo dobre podanie w „szesnastkę” z głębi pola i mocno strzelił na bramkę. Piłka jeszcze niefortunnie odbiła się od Prusaka i wpadła do siatki.  Łęcznianie przejęli inicjatywę i starali się doprowadzić do remisu. W kolejnej akcji strzał Wereszczaka sprawił sporo problemów Majeckiemu, jednak bez żadnych konsekwencji. Z kolei po  66. minucie, po strzale Adriana Łuszkiewicza poprzeczka uratowała mielczan przed stratą bramki.

Pod koniec meczu przy narożniku boiska doszło do awantury i przepychanek, które zakończyły się żółtą kartką dla Sergiusza Prusaka. Zaraz potem sędzia Konrad Gąsiorowski zagwizdał po raz ostatni. Pomimo większej ilości wykreowanych sytuacji bramkowych, Górnik zanotował w Mielcu porażkę. Gospodarze, choć dali się zepchnąć do obrony, nie dali sobie wbić gola, dzięki czemu zgarnęli trzy punkty.

FKS Stal Mielec – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

1:0 – 33. Maksymilian Banaszewski (51 min.)