W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

FKS Stal Mielec wspierana jest też przez mieszkańców Mielca

Z dużym zadowoleniem przyjąłem informację przekazaną na konferencji prasowej w klubie FKS Stal Mielec – powiedział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, odnosząc się do środowej wiadomości o przejęciu przez dwie firmy pakietu akcji FKS Stal Mielec S.A. oraz o pożyczce jakiej klubowi udzielili mieleccy przedsiębiorcy.

Cieszę się że do dotychczasowych sponsorów naszych ekstraklasowych piłkarzy, wśród których jest także miasto Mielec, czyli tak naprawdę wszyscy mielczanie płacący podatki, dołączyli kolejni sponsorzy wywodzący się z naszego lokalnego biznesu –dodał prezydent.  

Warto przypomnieć o tym, że w roku 2020, w którym FKS Stal Mielec powróciła do ekstraklasy, z Urzędu Miejskiego do FKS Stali Mielec przekazano łącznie kwotę 2 mln 180 860 zł. 

W bieżącym 2021 roku łączna kwota finansowego wsparcia z budżetu Mielca na 2021 rok dla Stowarzyszenia FKS Stal Mielec (na szkolenie młodzieży) i do spółki FKS Stali Mielec S.A osiągnie kwotę 2 mln 735 360 zł. W odniesieniu do spółki FKS Stal Mielec S.A. są to pieniądze w ramach stypendiów sportowych, dotacje celowe i promocja przez sport.   

 –Zawsze uważałem, podobnie jak mój  poprzednik na stanowisku prezydenta śp. Daniel Kozdęba, że sport wyczynowy nie może opierać się głównie na wsparciu samorządu. Zdrowo zarządzany klub, a takim wreszcie wydaje się być FKS, powinien korzystać z różnych źródeł finansowania. Pragnę przypomnieć, że to wszyscy mieszkańcy naszego miasta, zarówno ci interesujący się, jak i ci którzy piłką nożną się nie interesują, byli przez wiele lat głównymi sponsorami piłkarskiej Stali. Obecne wsparcie mieleckiego samorządu dla ekstraklasowych piłkarzy w wysokości ponad 2,7 mln zł. w stosunku do wielkości budżetów innych miast posiadających drużyny piłkarskie zarówno w Ekstraklasie, jak i w I lidze, należy do największych w Polsce – podkreślił prezydent Jacek Wiśniewski.        

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa